| Andreeauta a întrebat:

Stiti cu ce firma de curierat livreaza Emag? Pentru ca am comandat un telefon si vine joi sai vineri. Eu joi sunt la scoala si nu stiu daca pot sa-l primesc. Imi spuneti va rog e este de facut?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Emag livrează cu mai mulți curieri. În ziua livrării vei primi un sms cu nr curierului. Îl suni și stabiliți o ora sau data de livrare

4 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Verifica statusul comenzii.
Cand comanda va pleca de la eMAG vei primii diferite informatii, precum curierul cu, care e trimisa, precum si codul AWB prin care poti urmari in ce stadiu e comanda.
Odata aflat numele curierului, poti sa apelezi la ei pentru informatii suplimentare.

| DannyQ a răspuns:

Din câte știu livrează cu Urgent Cargus, când te vor suna le dai adresa de la școala ta și ii ceri voie profesorului sa te duci sa ți-l iei.

| Andreeauta explică (pentru DannyQ):

Nu avem voie cu telefon la scoala

| DannyQ a răspuns (pentru Andreeauta):

Atunci rogi pe un prieten sau părinții tăi sa îți ia coletul.