| tedi12345678 a întrebat:

stiti cum sa scap de frica de tigani?! acum 2 ani am avut un incident neplacut si de atunci imi este teama!

Răspuns Câştigător
| Deaad a răspuns:

Spun ca ar trebui sa existe o nou fobie:Tiganofobie
Sau gipsyphobia.

Țiganii sunt o rasa foarte enervanta si destul de distructiva pentru poporul nostru.
Dar totuși nu stiu cine sunt mai scârbe?
Țiganii sau romanii ca se iau după ei in materie de muzica si comportament,indreptandu-ne spre o țigănire a României.

Considera că-ți sunt inferiori.
Intreaba-tebig grine ce sa îmi fie frica de un popor incult si destrăbălat care vrea drepturi in tara altuia si după ce ca li se acorda o groaza de drepturi mai fac si ce fac? De la furturi(acțiune caracteristica),la violuri, cutite, deranjarea liniștii publice violenta in limbaj si rasism? Pentru ca un tigan foarte cunoscut publicului larg a declarat ca "nu-mi spune mie un alb infect ce sa fac". Asta in condițiile in care poporul tau incult a venit doar in vizita, stabilindu-se in tara altuia eventual si făcând pe discriminatul.

Nu urăsc țiganii, doar ii disprețuiesc.Nu as fi de acord cu exterminarea lor dar consider ca trebuie cel puțin privați de drepturi si libertăți.
Asta pentru toți care ma fac nazist si plin de ura.

3 răspunsuri:
| BlackRose03 a răspuns:

Gandeste-te ca esti mai puternic/a decat ei.Nu au ce sa-ti faca, nu sar la tine in plina strada cat esti in multime daca nu au un motiv intemeiat.

| christall a răspuns:

Gandindu-te ca nu toti sunt rai. Asa este, in fiecare etnie nu exista padure fara uscaturi. Dar exista tigani care sunt cunoscuti, educati, cu facultate. In muzica sunt o gramada.n-ai de ce sa te temi.Fii puternic si iti poti depasi teama.

| Xdreaper21 a răspuns:

Iti iei un cutit ascutit di gata te ataca le bagi lama in cap si daca vine politia zici auto-aparare