| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o mare problema daca aveti putin timp sa ma ajutati. Sant elev in clasa a8a si invat bine dar am avut un incident neplacut cu un tip din scoala care e slab la invatatura dar e privit cam ca cel mai tare are 1, 75 m si destul de slabut, eram pe hol itro zi cu unul dintre colegi. ne prosteam si noi ca copii, zice el : ce ai ma esti nemancat, zic eu : tu nai treaba, vine apoi repede la ine imi da o palma si fuge. In alta zi iar vine la mine la fel si i-am zis : nu vreau sa avem probleme iar imi da una si fuge. si nu stiu ce sa fac avand in vedere ca el are un amic care e implicat cu clanuri (porcari din astea ) si cand a fost la noi in scoala la bagat pe un amic de-al meu in coma. Si nu stiu daca sal infrunt sau nu fiindca mie un pic teama de amicul lui periculos. na pe unul il poti bate dar 10? n-ai cum. Eu ma tot gandesc,, sa il rup`` dar daca vine amicul lui ce fac.Eu asa sunt mai greu de enervat dar cand ma enervez sunt la propriu un animal si sunt familiar cu loviturile primite ( nu ma doboara 5 serii ) dar am o frica desavarsita pentru tigani, clanuri si rahaturi din astea.

Răspuns Câştigător
| RB26DETT a răspuns:

Aici nu ai ce face, tu singur contra 10, nu e bine, pai incearca sa ii tragi si tu o palma zdravana si daca vezi ca situatia se inrautateste cheama-ti parintii la scoala, SAU povestestele parintilor tai despre asta, ei vor sti ce sa faca, incearca sa afli de la alte persoane ce are cu tine ala, si daca face asa la mai multi atunci poti vorbi cu directorul scolii, succes, sper ca te-am ajutat.
PS : si eu sunt in clasa a 8-a, si la mine sunt de astia dar eu nu ii bag in seama dar daca vad ca tot insista atunci schimb foaia, totusi dupa ce ai zis tu acolo mi-am dat seama ca tu inveti la oras, in oras este mult mai periculos ca la tara (corect) din cauza asta 'domnul inamicul tau' poate fi exmatriculat din scoala cu tot cu amicul sau, bineinteles daca si el se poarta la fel. totusi este foarte naspa sa ai specimene de astea prin scoala deci ai grija, la mine au fost persoane injunghiate pe la spate, noaptea, de catre tigani clanuri etc.

3 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Da asa este te gandesti la repercusiunile de dupa, asa eram si eu, odatafiind anul 1 in timp ce eram in oras a venit unul si mi-a zis sa-i bag 1 leu, normal ca eu l-am luat in ras...era si mis de inaltime, si i-am si dat un branci sa se tot duca cu leul lui!laughing Apoi cum eu stateam la camin...o saptamana imi aduceau mancare colegii ca nu puteam sa ies ca ma asteptau afara 4-5 insi! A trebuit sa cad la pace cu ei si in loc de amaratul ala de leu am dat 25 de lei sa ma lase in pace!laughing Dar erau totusi alte vremuri, eram feriti de astfel de indivizi pe cand astazi nu stii ce se poate ascunde in spatele acestor oameni de nimic! Eu zic sa apelezi totusi la bunele maniere sa-i zici ca daca e asa de bun sa stea sa o faceti intre 4 ochi nu sa dea apoi sa fuga! dar daca e animal ia masuri spune-le parintilor, sa nu intri apoi in vreo belea, apoi ei vor vedea ce e de facut! Astfel de indivizi sunt drojdia societatii, Numai bine!

| reademik a răspuns:

Parerea mea e ca mai bine esti turnator, paraste-l si spune-i si de prietenii lui periculosi. nu poti sta la nesfarsit ca atunci cand are chef, sa vina sa te loveasca
de actionat singur nu ai cum pentru ca vor veni cei din spatele tipului. parerea mea este ca e singura solutie. mai ai putin si termini si generala. sper sa rezolvi problema

| ilegalnonstop a răspuns:

Dar le ai cu scrisul in a VIII-a...stai linistit ca pentru un pusti ca tine nu vine nici o gasca sa te taie!hee hee