| lulu98 a întrebat:

Stiti cumva cateva exercitii care ma pot ajuta sa sar distante mai mari? Acum pot sarii de pe loc 150-160 cm... Vreau sa sar mai mult..stiti cumva ce fel de exercitii sunt necesare pentru a putea sarii distante mai mari?

5 răspunsuri:
| BudăSpiritOfVengence a răspuns:

Ce inaltime ai? Esti mai plinut sau ai muschi naturali? De obicei aia mai mari sar mai mult ex : Eu am 181 cm si 74 kg (muschi nu grasime) si sar 2.2m de pe loc. Daca esti mai plinut slabeste!

| lulu98 explică (pentru BudăSpiritOfVengence):

In primul rand sunt fatalaughing
Am 160 cm, 48 kg, 14 ani.Nu sunt plinuta deloc, am abdomenul plat, doar ca din cauza ca practic inot si tenis de foarte mult timp(aprox.12 ani de inot, 6 de tenis)sunt un fel de gigi muschi...Nu stiu cum sa slabesc pentru ca am incercat de mai mult timp sa fac asta, dar nu prea da rezultate...Am fost chiar si la medic dar mi s-a spus ca trebuie sa consum mai multe legume si mancare cat mai sanatoasa pentru a ma mentine in forma, dar nu au spus nimic de slabit.Problema e ca pot practica sporturi fara probleme dar nu pot sarii de pe loc mai mult de 160cmcrying
Nu stiu ce ar trebui sa fac, de aceea am intrebat daca exista exercitii pentru a putea sarii mai mult. Sper ca nu ti s-a parut stupida intrebare si multumesc pentru timpul acordat.

| BudăSpiritOfVengence a răspuns (pentru lulu98):

Nu poti slabi deoarece ai masa musculara, nu grasime.doar prin antrenamente poti sarii mai mult.

| lulu98 explică (pentru BudăSpiritOfVengence):

Am inteleshappyMultumesc mult!

| Flynn2001 a răspuns:

Trebuie doar sa te incalzesti bine inainte. Genoflexiuni, abdomene, fandari, aplecari. Funda? Dupa asta o sa sari cam 2 metri.