| SandraLove a întrebat:

Stiti cumva remedii impotriva cosurilor? Dar impotriva caderii parului? Pot fi si remedii naturale(daca stiti).....As dori sa fi probate, adica sa functioneze deoarece am incercat foarte multe pana acum fara folos.Am tenul mixt.Multumesc frumos.:X

Răspuns Câştigător
| LifeIsColour a răspuns:

Buna,pentru cosuri poti incerca zeama de lamaie si masca cu taratehappy[daca intr-adevar mergi pe natural]. Daca o incerci pe cea cu lamaie, pur si simplu ii storci zeama si iti dai cu ea pe fata, insa nu sta mai mult de 5-10 minute fiindca fata va incepe sa te manance si sa te usture[am incercat si eu si astea au fost efectele] iar cat despre tarate,le amesteci cu apa,cam un pumn de tarate si le aplici pe fata[insa nu ti-as recomanda, eu am facut aceasta masca si mai rau mi-au aparut apoi]. Cand imi mai apare cate un cos, folosesc ulei de masline sau aloe vera.Pur si simplu aplic pe cosul respectiv si efectul se vede pana a doua zi, uleiul de masline este foarte bun si pentru petele lasate de acnee[cel putin la mine a functionat]. Insa eu am si o crema de la dermatologie, cu care imi dau in fiecare seara si pot spune ca este foarte buna.Ar trebui sa mergi si tu la un medic dermatolog, fa-ti o programare fiindca nu iti garanteaza nimeni ca mastile naturale te vor scapa de cosuri.Si inca ceva, pentru a avea un ten vizibil mai curat, bea foarte multa apa, in jur de 1, 5 -2 l si mananca usturoilaughing[stiu ca suna ciudat,dar usturoiul este cel mai bun cand vine vorba de microbi,de curatare a corpului etc,poti gasi mai multe informatii pe interneton the phone.Eu mananc in week-end,nicidecum in timpul scolii,mirosul dureaza in jur de o zi,daca te speli pe dinti si dai si cu putin parfum eventual,mirosul nu va mai fi atat de puternic.Iar,cat despre caderea parului,spala-te cu infuzie de musetel,de urzica, fa-ti masti cu ulei de masline, ou si ulei de ricin[eu le-am incercat pe toate si pot spunea ca infuzia de urzica a fost chiar buna, insa nu m-am mai clatit pe par cu ea fiindca eu am parul blond, natural si de la urzica incepuse sa mi se inchida la culoare.Deja devenise saten.Insa tu, daca ai parul inchis la culoare, totul va fi bine si aceasta infuzie te va ajuta.Intelesesem ca gazul ar fi cel mai bun, atat pentru indesire cat si pentru cadere si crestere a parului, ca il intareste de la radacina etc, insa cine poate suporta acel miros care sunt sigura ca persista timp de cateva zile. Daca esti dispusa sa faci acest sacrificiu, poti incerca.Cat despre sampoanele anti-cadere, pot spune ca nu sunt bune de nimic.Eu mi-am luat de la farmacie sampon pentru caderea parului de la Vichy, am dat 50 lei pe el si nu a fost bun de nimic. Daca vezi ca parul va continua sa cada si dupa toate aceste masti si infuzii cu diferite plante etc, mergi la dermatolog, poate vei avea noroc si iti va da un sampon cu adevarat bun anti-caderehappySper ca te-am ajutat, o zi buna!:*

| gangnamstyle a răspuns (pentru LifeIsColour):

Te urasc cu lamaia ta mor de 2 minute mor de usturime:@

| LifeIsColour a răspuns (pentru gangnamstyle):

laughingBuna,scuze,am spus dinainte care sunt efectele, si eu cand mi-am dat cu lamaie am patit acelasi lucru. Daca te ustura, nu o mai tine pe fata, clateste din abundenta cu apa si sapunhappy.Si incearca uleiul de masline si aloe verahappy. Sper sa functioneze si la tine:*

5 răspunsuri:
| Adenny228 a răspuns:

Buna! Uite aici un site:http://www.eva.ro/......-4091.html Dar daca vrei sa stii ce am incercat, pai am incercat cu usturoi, sa te ungi cu usturoipe fata, neplacut dar eficient.Eu totusi nu l-am folosit mult ca nu suportam mirosul,iar acum incerc o solutie facuta in farmacie, ma dau cu ea o data pe zi noapta, las o ora si clatesc, de preferat cu un gel anti cosuri, incearca produsele oriflame sau avone.Iar pentru par eu folosesc doar samponuri si de la o vreme nu mi-a mai cazut chiar atat de mult.incearca Head&Shoulders.Mai incearca la magazine naturiste, oricum asta e perioada, dupa aceea va fi mai bine. Pupici!

| SandraLove explică:

Va multumesc mult de tot pentru aceste raspunsuri detaliate.Ambele m-au ajutat si o sa tin cont de ele.Dar fundita merge, totusi, la cea care a raspuns prima.Va multumesc mult.:*:*:X

| LifeIsColour a răspuns (pentru SandraLove):

Multumesc pentru fundita:*