| kLowNii a întrebat:

Sunt a 8a si am inceput sa ma gandesc la ce liceu as vrea sa dau. As vrea sa dau la unul din Iasi si m-am gandit la Costache Negruzzi care am vazut ca e destul de bun dar as vrea sa imi recomandati si voi cateva, tot din Iasi, care sunt bune. Vreau profil real, matematica informatica si as vrea sa imi spuneti daca stiti cateva si cu camine(stau in Tecuci). Am vazut ca Negruzzi are dar as mai vrea sa vad si altele...si as mai vrea sa stiu cate ceva din viata la camin, din experienta voastra sau cele auzite. Fundaa :*

3 răspunsuri:
| BeardedSamurai a răspuns:

Salu, licee cu camine? In general nu am vazut sa fie doar la cele de sport, si daca stai in Tecuci poti venii in Focsani cu o naveta ce ar fi cam greu, de ce nu te duci in Galati? Liceul nu e asa important, ideea e sa poti invata bime si sa iei Bac-ul, la facultate nu o sa-i intereseze ca ai fost tu la Unirea sau mai stiu eu ce, ci nota la Bac, scuza-ma ca intreb, dar de ce asa departe?

| kLowNii explică (pentru BeardedSamurai):

Pai vreau sa intru la un liceu bun care ma va ajuta mia departe la facultate(pe care as vrea sa o fac in strainatate) si tot asa...dar multumesc oricum.

| BeardedSamurai a răspuns (pentru kLowNii):

Poti sa faci orice liceu atat timp cat esti pe profilul care trebuie si inveti bine, am colegi in Focsani care vor sa plece in strainatate si o pot face cu liceu de aici.