| sebymafia1214 a întrebat:

Sunt baiat, am 1, 65 m si 55 kg. Credeti ca e bine? Cum as putea sa ma inalt? P.S. Fac basket.

10 răspunsuri:
| teo6dia4c99 a răspuns:

Pentru baieti se calculeaza: (inaltimea tatalui + inaltimea mamei + 13 cm)/2 = inaltimea baiatului
Si pentru a te inalta este suficient ca faci basket.

| CatelusiiSarPeSaltele a răspuns:

De cat timp faci basket? Continua cu acest sport cu timpull o sa vezi ca te vei inalta big grin Sper ca te-am ajutat big grin

| sтяăiηυŁ a răspuns:

Continua basketu'.

| iMaDreamer a răspuns:

Eu cred ca e bine.

| MykyTha a răspuns:

Daca ai 13 ani esti cam plinut (asa zic eu), dar continua cu basket'ul.

| sebymafia1214 explică:

P.S. am 13 ani

| Daiana76 a răspuns:

Buna! Eu cred ca te vei inalta din moment de faci basket.Depinde si de ce varsta ai dezvoltarea fizica a tinerilor este completa in jurul varstelor 18-20ani dar continua si dupa pana in jurul varstei de 25 de ani. Sper ca raspunsul meu sa iti fie de folos!

| sebymafia1214 explică (pentru Daiana76):

Eu am 13 ani.Crezi ca e ok?