| alex972212 a întrebat:

sunt baiat am 16 ani si am o sora de 12
ani careia de vreo 5 minute i-a venit ciclul si plange intr-una si nu pot sa o opresc! mama e plecata cu tata din oras si sunt singur acasa cu ea ce sa fac? raspuns urgent!

3 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

E greu din partea ta. Încearcă s-o linişteşti, spunând-ui că este ceva normal, să nu se sperie că nu e bolnavă. Aici a greşit enorm mama ta, cea aşteptat de nu i-a explicat ce o aşteaptă când ajunge la pubertate.

| 1112 a răspuns:

. Salut. :].
. Spune'i ca e ceva normal sa aiba asa ceva, pentru ca ea, incet-incet creste. Incearca sa o calmezi. Nu se intampla nimic, toate femeile au happy. Acum e o fata mai matura si trebuie sa inteleaga. happy. Totusi ar trebui sa ii spui mamei tale, daca tot e in oras, sa ii ia absorbante.

| Jullykss a răspuns:

Buna.Spune-i sa se linisteasca, e ceva foarte normal si nu are de ce sa planga si sa nu se sperie, tuturor fetelor peste 10 ani li se intampla.happy