| Saddelyx a întrebat:

Buna TPU.Sunt clasa a 8-a si in curand vine banchetul.Eu sunt mai baietoasa si nu prea imi place sa port rochii sau fuste (sincer nu am nici o rochie in dulap.). Chiar si asa sunt dispusa sa port o rochie.Imi puteti da niste sugestii de rochii comode sau o costumatie care s-ar potrivi?(blugi, pantaloni, bluze). Multumesc anticipat. FUNDA.happy (Scuzati ca repet intrebare dar as vrea mai multe raspunsuri big grin)

5 răspunsuri:
| MyShadow a răspuns:

Okey. In primul rand sa stii ca nu ar trebui sa porti o rochie doar pentru ca este banchet, oricum, este ultima oara cand te vezi cu colegii si nu o sa mai stie nimeni de cum erai imbracata, iar BFF nu o sa spuna nimic. Daca vrei o rochie te sfatuiesc s-o iei cu bretele, daca nu esti obisnuita pana acum, asa ar fi cel mai bine. Sa fie putin lunga, sa nu para ca "wow, fata care pana acum nu se imbraca acum pare ca merge la club" laughing
Sora mea- e la facultate- a mers in blugi. Poti sa fii eleganta si fara rochie. Dar vezi ca blugii nu trebuie sa fie cu taieturi laughing, poate cel imi bine ar fi sa aiba o culoare mai interesanta: albastru neschis, alb, negru. In sus nu neaparat camasa, poate ca tu ai avut aceasta uniforma. Nu trebuie sa fie stransa. Ai grija ca aceasta sa nu fie prea popotonata sau altceva.
Stiu ca am scris mai sus ceva, dar vreau sa stii ca ar merge rochia. Sa te simti feminina o noapte, sa te gandesti cum iti sta, sa te invarti in rochie in fata oglinzi. Eu asta iti spun. Eu sunt pasionata de design vestimentar, daca vrei iti pot da niste site-uri ca sa te inspire. Iti pot spune culoarea care te avantajaza si cum sa te machezi. Daca vrei putem tine legatura.

| Mătttaa a răspuns:

Intr`un fel, sunt in situatia ta, te inteleg, si eu sunt mai baietoasa in general dar la banchet sau o ocazie speciala imi plac rochiile, tocurile, si toate chestiile de genu`.
N`ar strica sa depasesti un pic limitele, sa incerci ceva nou, o rochie cu paiete, un umar gol, ceva mulat, e banchetul de a8a doar trebuie sa iesi in evidenta, cand le vei vedea pe restul imbracate in rochii ce`o sa faci, o sa ramai in pantaloni?
In primul rand daca nu stii sa mergi pe tocuri (presupun si eu din moment ce ai zis ca te imbraci baietos big grin) poti incerca cu tocuri mai joase sau platforme.
Iar in priviinta rochiilor, nu incerca ceva simplu sau comod, fii indrazneata, iesi in evidentaa

| Andreia98 a răspuns:

Helloo ai putea sa.ti ei o rochita gen asta http://www.google.ro/......tp?/imgres sau http://www.google.ro/......tp?/imgres sau o rochita tutu care sa ajunga putin deasupra genunchilor si daca nu te simti bine in pantofi.ai putea sa.ti iei o pereche de tenisi

| Mara78 a răspuns:

Gasesti aici rochii, bluze, pantaloni http://www.marissa.ro