| AbbyGreen a întrebat:

Sunt clasa a 8a, si nu ma pot decide ce profil liceal sa aleg. Ce materii se fac si cate ore/saptamana la mate info si filologie? Si ce materii se dau la bac la ambele profiluri? Si inca o intrebare... ce este tic-ul?

1 răspuns:
| lecsy a răspuns:

La mateinfo se fac 4 ore mate 2 info 2tic 4 romana 1 istorie 1 geografie 3 fizica 2 biologie 1 religie 1 muzica/desen 2 franceza 2 engleza 2 chimie si 1 diregentie

La bac dai romana matematica m1 (cea mai grea) si la alegere intre chimie/fizica/informatica/biologie