| คηĐЯээд a întrebat:

Sunt clasa a 9-a la cel mai bun liceu din judetul meu.
Insa, am o mica problema.
Stau la camin, nu-mi prea place, iar programul este cam aiurea.
Ies la 20:10 si ajung la camin la 20:30. si pierd masa de seara, iar eu raman infometata pana a doua zi. ( Cu mancare de acasa nu ne primeste. )

I-am spus mamei mele sa ma transfere la un liceu destul de bun, si foarte aproape de mine ( fac cam 15 minute ) la acelasi profil, insa nu vrea deoarece bunica mi-a spus sa merg la acel liceu pentru ca este cel mai bun, insa mama mi-a spus ca era mai bine la cel de langa mine.
Acum regret ca nu am ascultat-o, iar ea nu vrea sa ma transfere deoarece considera ca daca am facut o greseala trebuie sa o platesc.

Ma puteti ajuta cu cateva sfaturi care sa o convinga sa ma transfere?

Multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| คηĐЯээд explică:

Nu as putea.
Mai ales cu programul acesta.
Eu de la liceu pana acasa fac o ora si 30 minute.
Daca ies la 20:10. as ajunge destul de tarziu acasa, nu as mai avea timp de lectii, de nimic.
Deci nu este o solutie avantajoasa.

happy

| คηĐЯээд explică:

Nu o sa-mi fie greu sa ma obisnuiesc cu colegii, deoarece majoritatea sunt fostii mei colegi, iar eu cunosc mai mult din jumatate din elevii liceului.
2 profesori sunt chiar fosti mei profesori, un coleg din clasa in care vreau sa ma transfer sta langa mine, deci as avea cu cine sa plec si cu cine sa vin.
Problema este mama mea, care nu vrea sa ma transfere deoarece spune "Dupa fapta si rasplata!" in sensul rau.

| คηĐЯээд explică:

O sa fac tot posibilul sa o conving, mai ales ca am mai descoperit cateva motive puternice.
Multumesc mult pentru raspunsuri si multa bafta in continuare!

XOXO

| Xaby a răspuns:

Buna!
Ai reusit sa rezolvi ceva? happy