| dfjdujfisjabdgfdgvtvrrrc a întrebat:

Buna diriginta mea tine doar cu fetele si eu i-am spus mamei mele ca as vrea sa ma mut in alta clasa si ia nu vrea deoarece spune ca nu e asa simplu spuneti va rog cum as putea sa o fac sa ma transfere urgent(

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii explici ca e simplu?laughing

| RoseBlack01 a răspuns:

In primul rand msi gandeste te la asta. Sigur vrei asta? Cu diriga inteleg ca ai o problema dar cu colegii? Poate o sa ti fie dor de colegi si o sa ti para rau de asta.
In orice caz, daca chiar vrei asta, spune i mamei tale ca numai suporti sa fii inferior fetelor, ca cele doua sexe ar trebui sa fie egale si ca doar pentru ca este femeie, nu ar trebui sa discrimineze baietii, ca nu ti se pare corect si ca vrei sa te muti deoarece nu suporti acest fel de oameni.

| tdopp a răspuns:

Gaseste motivul potrivit, daca chiar vrei sa te muti inseamna ca te deranjeaza si alte chestii nu doar faptul ca diriginta ta tine cu fetele, iti trebuie un motiv mai bun!
Cand te muti in alta clasa trebuie sa ai in vedere profesorii pe care ii vei avea si bineinteles colectivul, cu care ar fi bine sa te poti intelege.
Analizeaza-ti profesorii, mai ales pe cei ce predau materiile care te intereseaza pe tine, daca nu esti multumit cu ceea ce ai invatat pana acum de la un profesor si vrei mai mult de atat inseamna ca ai un motiv bun pentru a te transfera.
Inca un lucru la care ar trebui sa te gandesti este atmosfera in clasa in care esti, calitatea orelor poate fi afectata si de comportamentul colegilor tai. Acum nu stiu exact motivele din care diriginta ta prefera fetele, dar este posibil ca acel motiv sa fie unul important sau ca diriginta ta sa aiba nevoie de o vizita la psiholog.
Mama ta sigur se va gandi mai bine si isi va bate capul sa te transfere daca merita sa faci asta.