| calculator1232759384 a întrebat:

BUNA TPU! Am o problema si nu mai pot sa mai tin in mine trebuie sa spun cuiva, nu mai pot sa mai rezist asa, am 15 ani iar prietenul meu are 16, noi am fost despartiti 1 luna de zile iar in iunie ne-am impacat, a venit la mine nu stiu ce a fost in mintea mea atunci si ca o proasta ce sunt nenorocitam-am luat dupa el si m-am culcat cu elcrying regret enorm faptul ca am facut asta, nu stiu ce a fost in capul meu regret enorm ca am facut chestia asta,acum nu mai pot face nimic,de atunci am inceput sa il urasc,cand ma gandesc la el ma gandesc cu scarba regret faptul ca am facut asta,a doua zi cand m-am trezit mi-am dat seama de greseala comisa,si am inceput sa plang,ma simt murdara deoarece mi-am pierdut virginitatea cu un nenorocit asta este el pentru mine chiar daca si acum mai sunt cu el, de atunci viata mea s-a schimbat. inainte sa imi pierd viriginitatea eram fericita, acum nu mai pot sa fiu fericita absolut deloc, din cauza lui.Parinti mei sunt desparititi iar mama mea e plecata in Spania iar eu stau cu bunica,In luna IUNIE mami a spus ca vine dupa mine sa ma ia acolo cu ea in Spania,credeti ca ar fi bine sa plec,insa eu nu as vrea ca tampitu(prientenu meu) sa ii zica ceva mamei, ca nu mai sunt virgina, Deci credeti-ma ca regret enorm faptul ca m-am luat dupa el nu stiu ce a fost in capul meu eu inainte sa ma despart de el in aprilie, nici nu vroiam sa aud de asa ceva iar dupa ce ne-am impacat in iunie pac i-am cazut in plasa. ooof regret enorm.Intrebarea mea este ce voi face acum m-am nenorocit pe viata, voi trai cu pacatul acesta mereu (.de el nu ma pot desparti deoarece m-am culcat cu el pentru prima data si nu pot sa ma despart de el oricat as vrea eu, dar cand o sa plec in Spania o sa ma despart de el.Scuzati-mi scrisu daca am scris gresit dar m-am grabit dau funda celui care ma intelege si imi da cel mai bun raspuns (.

Răspuns Câştigător
| Plushul a răspuns:

Nu noi fetele nu putem si nici nu ar trebui sa ne injuram in asemenea situatii, cei care ne injura sunt acesti,, domni,, care ar spune ca nu ii satisfacem.Da-i incolo toti sunt la fel.Lasa nu mai suferi ca iti faci singura rau i-a si uita tot.Chiar m-a intristat povestea tasad pentru ca si eu am tot 15 ani si te inteleg si sunt si eu in transformare ca si tine si uneori simti nevoia sa fii iubita de un baiat si poate ne mai fuge mintea prea departe uneori.Lasa o sa treaca si asta.Nu mai suferi la varsta asta esti plapanda bucura-te de ceea ce ai acum si nu te mai gandi la el, gandeste-te ca ai o mama care te va iubi indeferent de situatie.

12 răspunsuri:
| Amalia2305 a răspuns:

Hmmmm,știu că îți pare rău de cele făcute însă ceea ce nu înțeleg este de ce nu te-ai despărțit de el până acum dacă zici că te face nefericită. Și mai este un lucru : eu totuși cred că ține la tine dacă totuși a rămas cu tine și după ce te-ai culcat cu el. Dacă doar își bătea joc, după ce te culcai cu el îți făcea vânt. Așa că nu mai fi tristă, treci peste! Nu ai comis o crima! La urma urmei ti s-ar fi intamplat mai tarziu daca nu atunci. Poate el chiar tine la tine, dar tu nu mai vezi asta pentru ca ai ajuns sa-l urasti pentru ceva ce ai facut, lucru pe care din ce ai spus tu nu pare a te fi obligat, ci ai facut-o cu buna stiinta, am dreptate? Eu zic să vorbesti cu el și problema se va rezolva.

| neutrino a răspuns:

Sunt greseli in viata pe care le faci din prostie, asa cum este si in cazul tau. Regretele nu-si mai au rostul.

| Ycu a răspuns:

Hey, fruntea sus draguto, ai facut o greseala, dar putea fii mai rau, presupun ca nu ai ramas insarcinata si ai facut-o protejat, ti-ai pierdut virginitatea dar nu si demnitatea, daca ti-ai dat seama ca ai gresit inseamna ca ai tras niste concluzii si gandeste-te ca acum o sa fii de doua ori mai realista urmatoarea data cand ai sa faci dragoste cu cineva. Nu e o crima, nu ai de ce sa te consumi atata pentru asta, ai suferit destul priveste inainte, ce nu te omoara te intareste si poti sa treci peste, bucurate de craciun in familie, iar ideea cu fugitul in Spania nu stiu ce sa zic poate o sa iti faca bine sa stai cu mama, dar nu e bine sa fugi de situatie, iar prietenului tau spune-i ce ai pe suflet si vezi si parerea lui. Sarbatori fericite. http://www.youtube.com/watch?v=9Xvn_Ku55cI&feature=youtu.be

Răspuns utilizator avertizat
| Loreddana a răspuns:

Ce disperi asa? Doar nu ti-a dat SIDA! Pana la urma oricum ti-ai fi pierdut virginitatea. Sau aveai de gand sa ramai virgina toata viata?

| calculator1232759384 explică (pentru Loreddana):

Pai disper fiindca regret ca m-am luat dupa el si am facut asta, nu trebuia sa fac asa cevacrying.

| XyYx a răspuns:

Eu zic asa.
Desparte-te de el, nu conteaza ca el a fost primul, daca nu esti fericita cu el nu pune chestia asta pe primul loc. Si eu gandeam la fel ca tine insa eu mi-am inceput viata sexuala putin mai tarziu pe la 18 ani jum, si dupa aceea m-am certat rau cu prietenul meu de atunci, ne-am despartit, am suferit mult timp, deoarece ma gandeam ca m-am culcat cu el si mi-era frica sa imi mai gasesc pe altcineva, dar sa ma mai culc cu el,. Acum am 20 de ani, si mi-am gasit pe cineva care il iubesc, mult mai mult decat pe primul si cand fac dragoste cu el sunt cea mai fericita.
In fine, ca sa nu deviez de la subiect, eu iti spun asa: Viata e scurta, nu ti-o irosi gandindu-te ca ai facut o greseala, din greseli invatam! Si cel mai important: Nu conteaza primul, ci ultimul! Bafta! Sarbatori fericite

| Plushul a răspuns:

Pai stai un pic nu esti casatorita cu el deci nu e vorba de nici o despartire aici pur si simplu nu mailua legatura cu el evita-l.Si daca ar fi sa ii spuna mamei tale ca te-ai culcat cu el fii sigura ca mama ta nu va crede asa ceva pentru ca esti copilasul ei.numai ca ar fi si o problema in asta. Daca mama ta ar fi macinata de vorbele lui cum ca te-ai culcat cu el ar putea sa te ia de mana frumos intr-o zi si sa te duca la ginecolog.Acolo vai de tine.Dar oricum te inteleg ca iti este scarba acum si te simti murdara, oricum chiar si o femeie casatorita de la 20 de ani incolo care s-a culcat cu sotul ei tot regreta a re un amar ca nu mai este virgina. Oricum esti o adolescenta esti in formare asa ca te-au cam miscat hormonii la o asemenea varsta e si normal. Dupa 18 ani incolo ai sa intelegi mai multe. Oricum bafta cu individul asta si succes in viata.

| calculator1232759384 explică (pentru Plushul):

Crezi ca daca as pleca cu mami in Spania definitiv as putea fi fericita big grin, si as putea uita de nenorocitu asta.crezi ca as face bine daca as pleca?big grin

| calculator1232759384 explică (pentru Plushul):

Iti multumesc pentru raspunsul tau,M-ai facut sa ma simt un pic mai bine,sincer simteam nevoia sa spun cuiva,nu mai suportam sa tin in mine, ITI multumesc mult, asta inseamna mult pentru mine sad ma asteptam ca lumea sa ma injure si sa ma faca in tot felul.

| Plushul a răspuns (pentru calculator1232759384):

Normal ca ai face bine sa pleci cu mama ta.Adica i-a iti va avea grija nu un bou care doar si-a batut joc de tine doar ca sa se simta bine el.in Spania nu te va mai sti nimeni si oricum nu are cum sa te caute individu asta doar sa nu i mai raspunzi la telefoane daca te va suna dar oricum stai linistita ai sa vezi ca vei uita cu timpul de intamplarea asta pe cand deja o sa ai o alta viata facuta.

| Plushul a răspuns (pentru calculator1232759384):

Nu noi fetele nu putem si nici nu ar trebui sa ne injuram in asemenea situatii, cei care ne injura sunt acesti,, domni,, care ar spune ca nu ii satisfacem.Da-i incolo toti sunt la fel.Lasa nu mai suferi ca iti faci singura rau i-a si uita tot.Chiar m-a intristat povestea tasad pentru ca si eu am tot 15 ani si te inteleg si sunt si eu in transformare ca si tine si uneori simti nevoia sa fii iubita de un baiat si poate ne mai fuge mintea prea departe uneori.Lasa o sa treaca si asta.Nu mai suferi la varsta asta esti plapanda bucura-te de ceea ce ai acum si nu te mai gandi la el, gandeste-te ca ai o mama care te va iubi indeferent de situatie.