| roxy08roxana8 a întrebat:

Bună, TPU! Sunt clasa a VIII-a. Trebuie să mă gândesc bine la ce liceu și pe ce profil vreau să mă duc. Nu mă prea descurc la limbi străine. Mai ales la engleză... Din câte am înțeles și la filologie pe uman și la filologie pe real se bazează pe limbi străine. Este adevărat?

Răspuns Câştigător
| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Aceeasi intrebare ca si batranulintelept77. Exista 2 profile teoretice (vad ca asta te intereseaza) :
UMAN - care are specializarea filologie si specializarea stiinte sociale
REAL - specializarea mate-info si specializarea stiinte ale naturii
Daca nu iti plac limbile straine mergi la real...

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Filologie pe uman și filologie pe real? Glumești?