| Maryna78 a întrebat:

Sunt clasa a8a si trebuie dau admiterea la liceu. Problema este ca nu m-am hotarat la ce profil. Nu stiu ce sa aleg stiinte sociale sau filologie? Ce avantaje si dezavantaje sunt la aceste optiuni? Ce profil mi-ati recomanda? La ce se da bacul la aceste optiuni?

1 răspuns:
| andr33utza12 a răspuns:

Ambele sunt bune! diferenta e ca la stiinte faci mate pana in clasa a 12 iar in clasa a9a faci logica a 10a faci psihologie a11a economie a12a faci filozofie si posibil sa fie mai lejer decat filo. ambele se bazeaza pe pe romana, o limba straina si istorie. daca te descurci foarte bine la romana si o limba straina poti merge pe filo daca nu mergi la stiinte.winking