| OanaBeautiful a întrebat:

Sunt eleva in clasa a 8a si la sfarsitul anului scolar trebuie sa facem niste discursuri in care sa vorbim despre cei 8 ani petrecuti in scoala aceasta. Eu am ales sa fac o poezie, dar deocamdata am facut doar o strofa si v-as ruga sa continuati voi cu inca 2-3 strofe. Uitati ce-am compus :Trecut-au zile, ore, ani Trecut-au toate-n goana Nu vom mai putea spune iar "Ne revedem la toammna." FUNDA pentru cel mai frumos raspuns! happy :*

Răspuns Câştigător
| SmilePleaseXoXo a răspuns:

Timpul trece, timpul zboara,
Gindire limpede si clara,
Dor o sa ne fie,
Si-o s-o spun in rime!

In clasa intai am fost cuminte,
In a doua am capatat minte.
In a treia faceam prostii
In a patra nu mai vroiam sa fim copii.

In a cincea ne schimbam,
In a saptea mai discutam.
In a opta chiulam,
Absentele le numaram.

Acum totul s-a dus.
A plecat pe apus.
Adulti am devenit
Nimeni nu mai e fericit!

1 răspuns:
| xChristinaChrisx a răspuns:

Atunci nu va mai fi din suflet tot ceea ce ai trait in acesti ani,,tu trebuie sa realizezi aceasta creatie,,aminteste-ti cu drag de clipele frumoase, si cele mai putin frumoase,, cum ti-a fost scoala.,, profesorii, colegiii. succes happy