| anonim_4396 a întrebat:

Sunt foarte multe fete care de la 12-13 ani incep sa aiba relatii serioase, umbla unde vor si fac ce vor, au tupeu pe care il folosesc aiurea, umbla imbracate ca fetele de 18-20 de ani etc.Intrebarea mea este ce parere aveti despre astfel de fete?

6 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Mi se pare total aiurea, iar chestii din astea observ ca se intampla de la varste din ce in ce mai mici, ceea ce nu poate decat sa ma ingrijoreze. Nu pot spune a carui vina este (parinti, media, grup de prieteni, etc.), insa consider ca parintii ar trebui sa comunice mult mai mult si sa aiba grija sa impiedice astfel de lucruri sa se intample, sa vorbeasca deschis si asa mai departe. Din pacate asta nu se prea intampla, iar copiii ajung in felul asta. Este trist, dar nu suntem noi cei care trebuie sa ia masuri, ci parintii, zic eu.

| iulikka a răspuns:

Fiecare fata se dezvolta diferit, cat timp hormonii sunt in floare trebuie satisfacuti.
Oricum fiecare varsta cu nebunia ei, parerea mea e ca trebuie sa traiesti clipa, la 12 esti copil si trebuie` sa iti traiesti copilaria, ca de probleme si fudulii o sa ai tot timpu din lume... facand o parenteza eram prin a 10 si mergeam spre casa cu o colega, in fata noastra doua fetite de 10-12 ani (x si y) si d-soara x ii povestea celeilalte ca iubitu ii propusese ca se culce cu el, si ca nu sti ce parere o sa aiba cand o sa stie ca nu mai e virgina. Eu cu, colega mea am ramas stupefiata. dar ma rog nu poti judeca pe cineva doar dintr-o discutie auzita pe str.

| kristy a răspuns:

Cred ca nu vrei sa stii ce parere am eu!(oricum nu e una buna deloc)

| olian a răspuns:

Este aiurea de tot ce fac, pe viitor va fi mai rau, si imi pare rau de ele!

| CrazySoursD a răspuns:

Http://www.TPU.ro/......nand-cont/

ca fetele mai mari? de ce nu ca fetele de 12 ani? simple si dragute.Eu de abia acum la 16 ani imi fac modificari la par. sunt eu prea inapoiata? :|

| coxty a răspuns:

Eu nu's de acord. Daca o sa se continue asa peste 10-20 de ani le vezi de la 5-6 anilaughing)