| adi825 a întrebat:

Sunt foarte stresat. Prieteni mele trebuie sa ii vina menstruatia maine, deci ar putea foarte bine sa fie simptome premenstruale, dar, sa povestesc pe scurt, am avut un contact sexual protejat (prezervativ + ejaculare externa) acum o saptamana, fiind si primul, drept urmare, poate si din lipsa eduactiei sexuale in liceu, imi e frica sa nu fi ramas gravida. M-am tot gandit, si nu vad cum s-ar putea intampla.

Cu toate acestea, mi-a spus ca o dor foarte tare ovarele, are mameloanele sensibile la atingere si o secretie vaginala incolora, inodora, apoasa.

Poate chestia care m-a stresat cel mai mult e faptul ca dupa contact, ne-am spalat separat, apoi am facut baie impreuna. In apa a fost spumant.

Credeti ca simptomele sunt premenstruale, sau altceva? Cam care sunt sansele sa fi ramas gravida? sad

Tin sa precizez ca de obicei are durere de ovare inainte de menstra, dar mameloanele nu au durut-o niciodata (sanii in general da). De asemenea nu a avut nici secretie vaginala asemanatoare pana acum.

Rog raspunsuri rationale si serioase. Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

Simptomele ei sunt pe fond psihic, dacă era însărcinată, nu ar fi apărut atât de repede manifestări de genul acesta. Abia de la o lună- o lună jumătate încep să apară greţuri şi alte alea, iar secreţiile mameloanelor cred că prin trimestrul 2 spre 3... Relax. N-are nimic. Cu toate astea, data viitoare nu mai riscaţi şi folosiţi o metodă contraceptivă. Ulciorul nu merge de multe ori la apă...

| alexa88 a răspuns:

Stai linistit, 100%nu are cum sa fi ramas insarcinata! Daca nu ai ejaculat in ea este imposibil sa fie vorba de o sarcina.

| Assu53 a răspuns:

Eu nu cred ca ar avea cum sa ramana insarcinata deoarece v-ati protejat happy, numai un sg lucru ar fi posibi ca sa o faca pe aceasta sa ramana si acela de a se fi rupt prezervativul happy dar in rest nu are cumwinking stai linistit happy pentru orice eventualitate cumpara un test de sarcina ca sa fi sigur happy, sper ca te-am ajutat. app si iti spun eu ca nu cred ca intr-o saptamana dupa contact incepeau deja sa o doara mameloanele daca ar fi ramas happy poate o dor mameloanele deoarece este inca in faza de dezvoltare a corpului happy