| MirunaSunrise a întrebat:

Sunt impreuna cu prietenul meu de jumatate de an. Nu contest faptul ca tin la el si el la mine, dar intre noi au aparut anumite probleme. In urma cu o luna de zile el s-a vazut cu o alta tipa, intalnire despre care au am aflat, iar el a recunoscut. A fost o simpla intalnire, o plimbare prin parc si totul s-a sfarsit acolo. Probabil nu a fost o tipa de interes atat de mare pentru el, zic eu. Si-a cerut iertare, a spus pur si simplu ca a vrut sa vada ce simte pentru mine cu adevarat, lucru pe care nu prea l-am gustat. De atunci am mai continuat relatia dar nu ca inainte, desi el incearca sa indrepte lucrurile, se comporta ca inainte, iar cea care s-a schimbat sunt eu pentru ca a disparut increderea, din pacate. Cu toate ca imi spune ca tine la mine foarte mult, el spune de asemenea si ca ii e frica sa nu ma dezamageasca din nou, cum poate un om sa iubeasca o persoana si inca sa creada ca mai poate calca stramb? Din princina aceasta relatia e una care stacneaza in momentul de fata. Daca are indoiala asta se mai poate face ceva in relatie? Eu as crede ca daca m-ar fi iubit cu adevarat, daca l-as mai fi atras la fel de mult, nu ar mai fi existat indoieli. E drept ca e tanar, are 20 de ani, la fel ca mine. Eu sunt mai matura, dar baietii oscileaza mereu la varsta asta. A facut multe pentru mine si de aceea tind sa cred ca tine intr-adevar la mine, mai e si obisnuita etc. Orice sfat e bine venit

Răspuns Câştigător
| maxfab9 a răspuns:

Te raspund in limba engleza: relationships which start at 18 are not so good, life must be lived, young people must enjoy twenties, with friends, lovers, fun. Remember: a boy who stays only with you from 18yo even if he is a very good boy, he will look for other girls before 30. Enjoy your 20 years, they will never come back. Sper ca ai inteles tot.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Omul nu e facut sa fie fidel doar unei singure persoane simplu ca tu visezi altceva asta e altceva nu e vorba ca e imatur e vorba ca vrea sex

| UnBroken2016 a răspuns:

Mi se par prosti aia care inseala si sunt iertati dar ce a facut el aici nu e mare branza. Desigur ca nu stii niciodata ce a facut el cu alta sau nu. Asta se poate zice de orice relatie nu de a ta in special. Dar spunand ca nu mai ai incredere in el ca la inceput e clar ca relatia voastra se cam duce la fund. Poate el sa se dea in cap si in fund, tot degeaba.

| beatricepopescu a răspuns:

Trebuie sa iti asculti sufletul. Daca nu a facut nimic cu tipa aia, poate omul pur si simplu spunea adevarul...Nici mie nu mi-ar prinde prea bine sa aflu ca iubitul meu s-a vazut cu alta, dar uneori se mai intampla sa faca prostii pe care sa le regrete dupa aceea. Din moment ce spui ca nu mai ai incredere in el, insa, asta este o problema. O relatie se bazeaza pe incredere, iar atunci cand este calcata in picioare, cu greu se mai ridica, dar nu e imposibil. Daca simti ca tii la el si el la tine, atunci nu e totul pierdut.