| anoonym a întrebat:

Buna tpu.sunt in clasa a8a si am frica cea mai mare de injectii.am auzit ca la sfarsitul anului facem vaccin asa ca m-am gandit sa fac o cerere ca sa le dau celor de la dispensar! ajutor

6 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Știu ce simți, aceeași frică am simțit-o și eu în clasa a VIII-a.
Când am văzut doctorul intrând pe ușă, parcă mi-a căzut lumea-n cap. Era cel mai urât coșmar al meu, îmi era foarte frică, tremuram!
Adevărul însă nu era chiar atât de rău precum părea, sinceră să fiu de-abia am simțit înțepătura! Nu m-a durut deloc!
Deci nu-ți mai fie frică, nu te va durea deloc!

| anoonym explică (pentru positivity):

Dar nu pot cand vad acul mor. simt ca ma usuc din picioare

| positivity a răspuns (pentru anoonym):

De asta nu trebuie să te uiți când îți face vacciunul!
Închide ochii, sau privește în altă parte!

suntserios
| suntserios a răspuns:

O mica intepatura acolo te poate apara tota viata de boli destul de grave

| anoonym explică (pentru suntserios):

O singura intepatura ne poate omori!

| suntserios a răspuns (pentru anoonym):

Huh?