| isa777 a întrebat:

sunt indragostita de un baiat cristi e dragut si se poarta frumos cu mine e mai mare ca mine cu un an si cand il vad simt ca imi bate inima tare si picioarele ma lasa as vrea sa-i spun ce simt dar mi-e frica daca spune ca nu simte nimic pentru mine daca cu chestia asta distruc relatia de prietenie nu sti ce sa fac dar stiu ca mult nu mai pot sa stau va rog ajutati-ma fundahappy

Răspuns Câştigător
| RoBByi96 a răspuns:

Te sfatuiesc sa i-o spui. Nu incerca sa ii arati ca il placi, fiindca noi baietii suntem de multe ori mai orbi decat tolomaci, si nu vedem de multe ori.

4 răspunsuri:
| Neo12 a răspuns:

Bună!
Eu te sfătuiesc să începi o conversație simplă și pe parcurs să ajungeți la capitolul iubire, iar acolo să-l întrebi ce simte, pentru cine și d-astea. E mult mai ușor să afli de la el, decât din alte surse. Dacă îți e foarte greu să faci asta, propune-i să jucați adevăr sau provocare și îl provoci să-ți spună sincer ce simte și pentru cine, cum vede relația voastră pe viitor (știu că e un mod mai copilăresc, dar na).
Dacă nu reușești, spune-i într-un final ce simți și măcar știi că ai făcut-o, decât să te întrebi cum ar fi fost dacă nu i-ai fi zis.
Degeaba trăiești ceva, dacă nu spui. Ai încredere în tine și fi sinceră!
Sper că te-am ajutat. O seară plăcută!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa incerci sa-i arati ca-ti place ca baiat, dupa aia sa vezi daca te-ar place si el, si daca ti-se pare ca este atras de tine in vreun fel, eu zic sa-i spui ceea ce simti! happy Multa bafta!

| WalleWalls a răspuns:

Nu trebuie sa-ti fie teama sa-i spi ce simti.Fa-ti curaj, intreaba-l daca si el simte acelasi lucru, iar daca nu, ramaneti in continuare prieteni, daca vrei asta. happy

| ComanAndreeaIulia a răspuns:

Spune i, daca te respinga, intr o saptamana o sa iti placa de altcineva