| Sufletel_3419 a întrebat:

Bună TPU, sunt invitată la nunta celei mai bune prieteni, dar desigur trebuie să mă duc și cu un cadou. Sunt studentă, situația cu banii nu e super..am hotărît cu o prietenă să cumpărăm ambele un cadou, dar nu avem idee ce anume..propuneține ceva...plizzz...

3 răspunsuri:
| LifeIsColour a răspuns:

Buna,avand in vedere faptul ca vorbim despre o nunta,nu despre o zi aniversara ori o simpla petrecere, si pe langa asta, este nunta celei mai bune prietene, ar trebui sa faceti in asa fel incat sa gasiti un cadou mai dragut sau folositor, la un pret convenabil.Este cu atat mai simbolic,cu cat vine din partea amandurora,amandoua ati contribuit la achizitionarea lui cu o suma de bani,iar prietena voastra,daca tine la voi si va apreciaza pentru ceea ce sunteti,pentru prietenia voastra si nicidecum situatie materiale,etc,sunt sigura ca va aprecia gestul vostru si va intelege ca situatia voastra materiala nu este una foarte favorabila in aceasta perioada. Puteti cumpara niste electrocasnice( un cuptor cu microunde, de exemplu), un set de cesti/farfurii/pahare sau o lenjerie de pat mai draguta. Cum spuneam, gestul conteaza, iar ea va aprecia intentia voastra si faptul ca ii sunteti alaturi in aceasta perioada importanta din viata ei.

| Ritsuko a răspuns:

Gandeste-te de ce are nevoie prin casa, puteti sa-i luati lucruri decorative mai speciale ca sa zic asa, tot felul de lucruri ''casnice ''.Nu-i poti cumpara ceva doar lui sau doar ei, e o nunta.
Poti lua deci :
1)elemente decorative (sunt unele destul de dragute avand in vedere faptul ca ii sti gusturile prietenei tale )2)un set de farfurii /niste cesti de cafea
3)o lenjerie de pat /o draperie
4)electrocasnice

| Cristina236 a răspuns:

Eu propun sa ii cumparati ceva ce va putea purta de-a lungul intregii vieti, precum un lantisor de aur.