| QuietAngel a întrebat:

Sunt o persoana foarte emotiva si atunci cand vorbesc cu cineva necunoscut, uneori si cunoscut, sau cand fac cunostinta cu cineva, rosesc la fata x_X. Este ciudat pentru ca aceasta stare trece repede, dureaza doar la inceput apoi imi revin. Dar e aiurea ca si atunci cand un profesor ma asculta sau... cand vad o greseala la tabla si ii zic profului/profei rosesc si uneori mai bine tac... si zic altii inaintea mea si e foarte nasol. Sfaturi? puppy dog eyes [Funda pentru cel mai bun raspuns :X]

Răspuns Câştigător
| Barbiie a răspuns:

Buna :*, pai. suntem oameni! avem vise,iubiri, emotii pe care le stim cu totii! asa se manifesta corpul tau, esti mai emotiva nu e nimic rau in asta big grin. asa iti exprimi tu emotiile.eu de exemplu, nu rosesc big grin dar tremur straight face.
nu pot sa spun ca e un defect, asa se manifesta corpul meu si inima mea la situatii noi big grin happy

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

AH! La fel pateam si eu in liceu. Zici ca faceam ceva rau! Ma luptam cu lucrul asta,dar orice faceam,era mai rau, ma gandeam acum nu trebuie sa ma-nrosesc si ma-nroseam mai rau ca sfecla! Ce am facut? Trageam aer adanc in piept si-mi controlam emotiile, ma stapaneam cat puteam.Pana la facultate mi-a trecut.Doamne ce n-as da acum sa mai pot rosi,macar o data! Mult noroc, o sa treaca, crede-ma!

| Andreea114820 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa ai mai mult curaj si tupeu, dar nu asa deodata, azi putin mai mult, maine si mai mult si o sa te obisnuiesti. nu lasa emotiile sa te conduca si spune mereu : "Daca X poate de ce sa nu pot si eu?"

Sper ca ti-a folosit raspunsul meu :*

| QuietAngel explică:

Ah... de ar fi asa de simplu... :-

| Iubbiii_4906 a răspuns:

Incearca sa fii mai activa.sa stai cu cat mai multe persoane.sa comunici muultlove struck
sa iesi cu gasca ftt multsmug
si poate va trece aceasta stare pe care o ai:*
succes>big grin