| youandme900 a întrebat:

Sunt speriata dar nu cred ca ar trebuie sa fiu...M-am dus la baie si am vazut ca am iesit cu sange e posibil sa imi venit menstruatia sau sa mi se intample ceva cum ar fi sa mi se parga un vas de sange.Nu imi curge prea mult [posibil pentru ca e PRIMA menstruatie] iar ieri m-a durut toata ziua burta... Voi ce ziceti?

3 răspunsuri:
| blacksoul69 a răspuns:

Pentru siguranta ta ar trebui sa tii un calendar.ACest calendar are 28 de zile cu 3 perioade.Asa vei stii mereu daca este... menstruatia sau ai patit cevawinking

| LOwee02 a răspuns:

laughing E menstruatie. Multe fete cred ca au patit ceva grav atunci cand au prima menstruatie. Durerea menstruala o recunosti usor, nu seamana cu nicio alta durere de burta.winking E posibil sa nu iti vina luna viitoare pentru ca se regleaza in timp, dai ai sa observi tu cand se mai intampla si o sa te linistesti ca nu e vas de sange spart. happy Daca mai ai nedumeriri vreodata legate de schimbarile fetelor la pubertate iti poti intreba mamica fara nicio rusine.

| Saika a răspuns:

Menstruatie..nu e neaparat sa fie abundent.