| Darkdayalex a întrebat:

Sunt un baiat de 14 ani, care ieri a intalnit o fata de o frumusete foarte rara. Am fost ieri la o petrecere al unor prieteni de-ai tatalui meu care pleace din tara in care traiesc eu acum. Si acolo am intalnit o fata din America. Ea are 16 ani eu 15, dar nu ii dai mai mult de 14. Ea mai avea si frati si am vorbit cu totii. Dar dupa fratii ei au plecat si ne-au lasat pe noi doi singuri si am tot vorbit. Am intrebat-o daca are Facebook dar a spus ca nu are si am fost cam rusinica sa o intreb pentru un numar de telefon. Pe tot timpul petrecerii a fost foarte amabila, zambareata cu mine si am vorbit tot timpul, iar fratii ei nu ne-au deranjat deloc. Chestia e ca ea o sa plece cam peste o luna inapoi in America. Eu nu am mai vazut o fata atat de frumoasa ca ea si cu o atitudine atat de buna. As vrea sa va intreb ce as putea sa fac, avand in vedere ca cel mai probabil o sa o mai vad doar odata pana pleaca si asta se va intampla chiar inainte cu o saptamana sa plece. Eu ma gandesc logic ca nu se merita, dar nu pot sa ma opresc din a ma gandi la ea, pentru ca e frumoasa dar si pentru ca avem atat de multe lucruri in comun. Deci ce pot sa fac si credeti ca ma place?
Va rog nu puneti raspunsuri de genul: Uita de ea o sa gasesti pe altcieva, pentru ca o sa suferi. Am mai suferit si am si mai castigat in relatiile mele cu alte fete dar pe fata asta nu vreau sa o pierd.

PS: Ceva chiar foarte ciudat s-a intamplat dupa ce am plecat. Tatal meu m-a intrebat dupa petrecere daca i-am luat numarul de telefon cau daca nu poate sa imi faca el rost de el. Poate suna prostesc dar poate si asta ma ajuta, depinde ce spuneti si voi.

3 răspunsuri:
| JustRoxanne a răspuns:

De obicei fetele nu se prea uita la baieti mai mici decat ele, deci nu prea cred ca ai sanse. Eu cred ca a fost amabila cu tine doar pentru ca asa este ea cu toata lumea. Nu ar trebui sa-ti faci iluzii. Este si diferenta de varsta si distanta, deci, dupa parerea mea nu are rost. Oricum, succes!

| nowar a răspuns:

E draguta povestea ta, insa in acelasi timp si foarte greu de luat o decizie.Pe voi doi va desparte acest drum lung, o sa va intalniti foarte rar.As zice sa pastrti legatura, dar nu prea ar trebui sa te indragostesti asa repede (nu zic ca relatia voastra este imposibila) dar sa fi mai rece happy parerea mea...acum tu decizi big grin

| Earthroot a răspuns:

Tipa deja e intr-o pozitie mai inalta decat tine, se pare. Daca il mai trimiti si pe taica tu sa-ti faca rost de numar de telefon, deja ai decazut prea mult si nici sansa aia mica pe care ai putea sa o ai datorita curajului, a curții, nu mai ramane.