| Darkdayalex a întrebat:

Sunt un baiat de 14 ani, care ieri a intalnit o fata de o frumusete foarte rara. Am fost ieri la o petrecere al unor prieteni de-ai tatalui meu care pleace din tara in care traiesc eu acum. Si acolo am intalnit o fata din America. Ea are 16 ani eu 15, dar nu ii dai mai mult de 14. Ea mai avea si frati si am vorbit cu totii. Dar dupa fratii ei au plecat si ne-au lasat pe noi doi singuri si am tot vorbit. Am intrebat-o daca are Facebook dar a spus ca nu are si am fost cam rusinica sa o intreb pentru un numar de telefon. Pe tot timpul petrecerii a fost foarte amabila, zambareata cu mine si am vorbit tot timpul, iar fratii ei nu ne-au deranjat deloc happy. Chestia e ca ea o sa plece cam peste o luna inapoi in America. Eu nu am mai vazut o fata atat de frumoasa ca ea si cu o atitudine atat de buna. As vrea sa va intreb ce as putea sa fac, avand in vedere ca cel mai probabil o sa o mai vad doar odata pana pleaca si asta se va intampla chiar inainte cu o saptamana sa plece. Eu ma gandesc logic ca nu se merita, dar nu pot sa ma opresc din a ma gandi la ea, pentru ca e frumoasa dar si pentru ca avem atat de multe lucruri in comun. Deci ce pot sa fac si credeti ca ma place?
PS: Ceva chiar foarte ciudat s-a intamplat dupa ce am plecat. Tatal meu m-a intrebat dupa petrecere daca i-am luat numarul de telefon cau daca nu poate sa imi faca el rost de el. Poate suna prostesc dar poate si asta ma ajuta, depinde ce spuneti si voi.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu-ti legi sufletul de cineva pe care nu o sa mai revezi mult timp sau o perioada lunga de timp(in aceasta faza am fost si eu acum ceva timp si am realizat ca nu se merita, adica un telefon, 2 sau chiar mai multe nu iti alunga dorinta de a avea aceea persona langa tine si asfel suferi in zadar). Esti destul de mic as putea spune ca sa incepi sa suferi din dragoste, sfatul meu uito si gasesteti alta aproape de tine si de sufletul tau.

| adywow a răspuns:

Cu ce te-ar ajuta numarul de telefon daca ea pleaca? esti "mititel" sa zic asa nu-ti face sperante airurea incerca sa cauti o fata cu care ai sanse reale.Nu-ti face iluzii si nu te minti singur atata timp cat ea nu o sa se mai intoarca si nu va mai puteti vedea