| RobykaBskf a întrebat:

Buna TPU tot deauna, mi se pare ca sunt urat si in tot deauna am stat mai mult prin casa voi ce parere aveti? sincera: uitati facebook:https://www.facebook.com/robert.mihai.9440 off daca as fi frumos si eu dar sunt urat si imi este foarte rusine cu mine

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Mihai, tu chiar ai o problema.
Ai mai pus aceasta intrebare si eu chiar ti-am si raspuns si ti-am zis parerea mea sincera ca, esti un baiat aratos si nu esti urat de loc.
Stii deja parerea mea, ti-am spus-o si anterior.
Omul frumos pe dinafara, dar urat pe dinauntru, nu face doi bani.
Tu ai avut norocul sa mostenesti trasaturi frumoase dar, esti la o varsta cand iti gasesti doar hibe si vrei sa-ti minimalizezi calitatile pentru a "stoarce" de la ceilalti laude. Sa stii ca, nu este o metoda buna, pana la urma, o sa te vezi si tu prin ochii altora si nu este o metoda constructiva.
Trebuie sa te accepti asa cum esti, indiferent cum ai fi vrut sa fii pentru ca, acestea sunt lucruri ce nu depind de tine pentru a fi schimbate si nici nu se pot schimba decat, prin eventuale operatii estetice, care in cazul tau nu-si au rostul.
Omul este frumos prin comportament, prin faptele sale, prin modul in care-si "mobileaza" interiorul, cu o serie de cunostinte necesare, pentru a deveni o persoana iubita de cei din jur.
Poti sa faci acest lucru si trebuie sa ai incredere mai mare in tine si in ceea ce trebuie sa devii, atunci cand te vei maturiza si vei putea sa arati ca, ai devenit OMUL care, lasa ceva in urma sa.
Un gand bun si lasa lamentarile, traieste pentru ca, viata are multe lucruri frumoase de care poti beneficia.

13 răspunsuri:
| Blamely a răspuns:

Am văzut oameni și mai urâți, statul în casă și felul în care arăți nu au legătură.

| lucian_2018 a răspuns:

Nu trebuie sa ai o parere proasta despre tine, nimeni nu e perfect. Uite doua sfaturi:
1.scapa de musteata
2.schimba freza
3.zambeste mai mult

| RobykaBskf explică (pentru lucian_2018):

E schimbata hihihi uitate la albumul foto!

| lucian_2018 a răspuns (pentru RobykaBskf):

Scuze man, eu m-am uitat la poza ta de profil pe care o aveai atunci laughing

| RobykaBskf explică (pentru lucian_2018):

Cum e cum sunt? spune sincer.

| RobykaBskf explică (pentru lucian_2018):

Is urat ca dracu ...stiu eu asta.

| lucian_2018 a răspuns (pentru RobykaBskf):

Man, esti baiat...de obicei nu imi dau cu parerea despre baieti laughing...esti ok

| RobykaBskf explică (pentru lucian_2018):

Dar asa-i ca sunt urat?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RobykaBskf):

Da ma esti. ca vad ca asta vrei sa auzi, chiar daca nu am vazut poza laughing

| lucian_2018 a răspuns (pentru RobykaBskf):

Nu am zis ca esti urat... daca erai fata iti spuneam cu cea mai mare placere big grin, dar nu-mi gasesc cuvintele cand trebuie' sa descriu un baiatwinking...asteapta parerea fetelor si vei vedea

| RobykaBskf explică (pentru anonim_4396):

Nu vreau sa aud asta off dar asa mi se pare mie tot deauna uitate la facebooku meu

| anonim_4396 a răspuns (pentru RobykaBskf):

Ca baiat nu iti pot zice ca esti frumos sau urat, pentru mine sunt toti la fel, vezi ce zic fetele. daca nu arati ca " cristano ronaldo, tot degeaba pentru ele laughing, doar sa ai protofelu mare

| RobykaBskf explică (pentru anonim_4396):

Aia da laughing