| Gabriella_1938 a întrebat:

un sfat va rog. ofer funda. vreau mai multe pareri o sa raspund si la intrebarile la care le puneti voi.

Am incercat sa vorbesc cu el chiar si despre ceea ce vorbeste cu prietenii lui dar el imi da tot timpul pe mess brb i-am spus ca : 'tot timpu esti brb cand vorbesti cu mine ' si nu a zis nimic. eu incerc sa fim prieteni si el ma ia cu chestii de genu asta

Uneori imi da de inteles ca ma place dar uneori se poarta naspa cu mine (ii place sa ma enerveze).

Se baga in seama oricand chiar si atunci cand ma cert cu alt coleg si comenteaza. Ce as putea sa fac ca sa comunice cu mine?

fundita

1 răspuns:
| Paula_4985 a răspuns:

Poate ar trebui sa vorbesti cu el si sa clarifici sentimentele pe care le ai pentru el, daca pentru el e doar o joaca mai bine nu mai vorbesti cu el.
Dar mai poate fi si un motiv ascuns, poate ii este greu sa isi exprime sentimentele, unele persoane se exprima mai greu dupa parerea mea.