| xXCheeseXx a întrebat:

Buna TPU URGENT
sunt disperata dau funda urgent

mama mea a spart un termometru cu mercur pe parchet si la strans cu un servetel
am aerisit camera timp de 5 minute pentru ca se simtea un miros intepator
ce ar trebui sa fac sa fim in siguranta?
mama mea spune ca nu a atins mercurul cu mana si s-a spalat pe mana
suntem in pericol ce sa fac?crying(
funda urgent

Răspuns Câştigător
| Catcherintherye a răspuns:

1.Clmativa a facut bine atat timp cat a strans mercurul si NU A RAMAS PE PODEA. NU PUNETI CARPA FOLOSITA LA SPALAT pentru ca se pot infecta si celelalte haine. sunteti bine eu am baut mercur, l-am atins si cu carpa cu care am sters am pus-o la spalat si nu stiu ce am avut...niste simptome gen gripa... ma rog faza e ca nu e atat de periculos cum pare happy

1 răspuns:
| MeGaMix98 a răspuns:

5 minute nu ii de ajuns ar mai trebui aerisit 10-15 minute...stai departe de camera in care s-a spart termometrul cat timp se aeriseste dupa 10-15 minute nu se va mai simti miros happy