| Linda724 a întrebat:

Urgentt va rog! Astazi am chiulit de la muzica (ultima ora). Ce scuze
ii voi spune maine la diriga? Va rog scuze credibile nu am lesinat sau mi-a murit o ruda.

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ca ti-a fost rau desi oricum nu stiu cat crede avand in vedere de cate ori a auzit zeci de motive de genul

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-ti fa probleme, ca tot absenta vei avea in catalog, indiferent de scuza inventata, profesorul stie oricum, ca ai chiulit.

| Violleta2022 a răspuns:

Atentie doar, ca la 10 absente, se scade nota la purtare!

| Andreeush a răspuns:

Spune-i ca aveai programare la dentist.

| HadesSs a răspuns:

Ti-a venit stopul si nu aveai absorbante la tine, ai plecat acasa ca te-ai patat.

| Kerre a răspuns:

Spune-i ca ti-a fost rau/ ai avut dureri abdominale sau ca aveai febra si te va lasa.

| IoanaRoman09 a răspuns:

Te-a sunat maica-ta si trebuia sa pleci urgent ca se simtea rau

| Lusiaa a răspuns:

Te ai dus la medic, la mine mereu merge

| iKurapika a răspuns:

Spune-i ca ai un prieten/prietena dintr-o parte indepartata a tarii. Va cunoasteti de 4 ani si nu v-ati vazut niciodata, iar acum acea persoana era in trecere si nu stiai sigur cand ajunge. El/ea ti-a zis o ora cu aproximatie, aia fiind ora de muzica. *ii zici ca nu putea sta mult*. Ar fi trebuit sa mearga prin alta parte dar a luat-o prin zona ta ca sa va vedeti si aia e :p. Eu zic ca este destul de credibila, la mine chiar a mers

| Varutza a răspuns:

Draga mea spune-i ca ti sea facut rau si ai plecat acasa. sau zii ca ti sa inceput menstruatiea,