| Mailakik a întrebat:

AJUTOR!
Ieri am chiulit de la ultima ora de muzica si dupa mine au mai chiulit inca 7 copii si azi a venit diriga la noi si a inceput sa ne zica ca ne scade media la purtare ca e chiul in masa, etc. ideea e ca sunt a 8 a si imi e frica, ce se intampla daca mi se scade? Pot sa mai intru la ce liceu vreau? Dar la drept?
Va rog ajutati-ma! Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| IoanaRoman09 a răspuns:

Stai calma.Is a 9 a si anul asta in semestrul 1 stiu ca am chiulit toata clasa de la romana si a 2 a zi tot asa a venit dirigu si o inceput sa faca o criza.Nu cred ca va scade punct la purtare doar ca vă va ramane absenta aia fugita care nu se motiveaza

| NellieLovett a răspuns:

Din cate stiu eu se scade nota la purtate pentru 10 absente nemotivate pe semestru. Nu cred ca are cum sa iti scada nota la purtare pentru "chiul in masa"laughing.
Succes la examene!