| adriana49 a întrebat:

BUNA TPU.Va rog din tot sufletul sa ma ajutati cu aceasta problema.Am un iubit de aproximativ 4 luni si ma inteleg super cu el, problema e ca mamele noastre lucreaza impreuna in Italia si in urma cu o luna sau certat iar acum mama si bunica mea inceraca sa ma desparta de el spunandu-mi ca sunt prea mica si ca trebuie sa ascult mereu de ele.tin sa mentionez ca am varsta de 20 de ani.Eu acum nu mai vorbesc decat cu bunica acum deoarece mama mi-a spus ca mie nu imi mai pasa de ea si ca nu am voie sa ma vad cu el decat o data pe saptamana si atunci 2 ore.Tin foarte mult la el deoarece mi-a fost alaturi mereu cand am avut probleme.Il iubesc si nu vreau sa ma despart de el. Sunt foarte trista in ultima vreme am inceput sa nu mai dorm sa nu mai mananc decat o data pe zi si simt ca nu mai am putere sa dau o explicatie acestor lucruri.Va rog mult sa ma ajutati cu un sfat. FUNDITA

Răspuns Câştigător
| ShadowGhost a răspuns:

Buna.Daca ai bani suficienti, si crezi ca poti sa stai undeva cu chirie sau ca ai propria casa atunci nu ezita sa iti iei una.Sau te poti muta la el.Nu trebuie sa asculti de ele pentru ca nu mai esti un copil, iar el se va indeparta de tine daca propria familie ti-a impus asta.Crede-ma ca se poate intampla asta. Daca vei continua asa, el se va desparti de tine pentru ca va vedeti rar si nu comunicati.Ar trebui sa o lasi in pace pe mama ta, si sa faci ceva sa iti fie tie bine in primul rand.Sau poti sa stai in casa ta, si sa ii spui ca te vezi cu fetele, si de fapt sa iesi cu el.AI 20, ai dreptul sa faci ce vrei.Nu iti poate interzice asta doar daca nu cumva baiatul este suficient de rebel incat sa nu respecte legea si sa fi avut ceva probleme in trecut.In rest nu poate sa iti impuna sa nu fi cu el. Sfatul meu e sa vorbesti, sa te vezi cu el, sa ii spui ca iesi cu fetele sau mai stiu eu cine, si sa iti traiesti viata. Daca aveai 13-14 ani sau 16-17 atunci intelegeam, dar acum nu.Bafta

2 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Trist,ce pot spune, eu am un tata super tembel, care imi baga sula in coaste la orice as face, cat de mic ar fi acel lucru..deci te inteleg.
Fa si tu ce fac eu, ignora-l si din cand in cad mai pune paie pe foc.

| chazz a răspuns:

Esti intr-o perioada extrem de urata...
1. poti sa ii convingi ca il iubesti si ca trebuie sa accepte.
2.esti majora poti pleca.
3. poti face ce spune shadowghost dar daca te vei certa cu el si te vei intoarce acasa vei venii exact cu coada intre picioare.

Numai bine si ai grija sanatatea ta happy