| Sandumariamadena a întrebat:

va rog sa cititi si sa imi dati raspunsuri serioase.
Cunosc un baiat de 4ani si am fost bff pana ieri cand am chiulit de la scoala sa ma vad cu el si un prieten comun. Baiatul asta bff al meu s-a prefacut ca ma pupa pe obraz dar de fapt m-a pupat pe gura iar eu i-am raspuns inapoi pupicului. Ne-am dus toti trei la el acasa si el a inceput sa fumeze o tigara cu iarba. I se marise pupila si i se inrosise ochii rau dar era aceeasi persoana.Am inceput sa facem glume si el a zis la gluma " hai fa dincolo daca te tine sa ne ****?" astea sunt glumele noastre.M-am dus cu el si isi luase asa la misto un prezervativ in buzunarlaughing) ne-am asezat pe pat si mi-a spus sa il pup ca nu vrea mai mult decat atat si ca sunt viata lui micuta si frumos si ca nu mi-ar face niciodata nimic. L-am pupat si dupa l-am intrebar de ce fumeaza iarba aia si ca nu e bine chestii de astea. Mi-a spus ca nu am de unde sa stiu. Ca el prin asta uita de tot si ca nu a primit niciodata afectiune din partea nimanui. Cand e cu mine e altfel, se schimba total in bine. Dupa nu a mai vb cu mine si m-a dus inapoi el la scoala. Azi a venit dupa mine la scoala dar fara sa imi zica gen eu nu stiam ca vine, nici nu ma asteptam sa plece de la liceu si sa vina la mine. Dar nu l-am bagat in seama si l-am evitat. L-am gasit la mine in clasa dupa ceva vreme si mi-a zis " nu te mai uita la mine ca nici ca te mai bag in seama" si a plecat de tot. El are 17 ani, eu 16, e genul de baiat rau care are ce fata vrea dar cu mine e diferit, parca e catelus moleșit asa. Incet o sa il fac sa se lase si de iarba pentru ca el face asta din suparare, parinti nu are. Eu zic ca e baiat foarrrtee bun dar ca nu a primit ce merita si ca mai intai trebuie sa se simta acceptat si dupa sa incerc sa il aduc pe drumul cel bun. O sa ii dau msj sa iesim in seara asta, voi ce credeti, baiatul asta ma iubeste vreun pic?

Răspuns Câştigător
| uwu7 a răspuns:

In primul rand, cred ca te place. Dar doar atat. Cand spui 'iubire' deja e prea mult. Chiar si 'placutul' nu e in sensul pur si frumos al cuvantului. Avand in vedere ca el e genul de baiat rau, probabil doar vrea sa te faca sa il placi si tu, sa iti pui increderea in el, dupa sa o faceti si cam atat. Chiar daca sunteti bff de 4 ani, cine stie in ce anturaje s-a bagat pana acum? Anturajele schimba major oamenii.
Am avut o prietena care era in situatia ta, doar ca ea avea 15 si el 16. El era baiatul ala rau, dar care isi arata latura buna doar in fata ei. Ea credea ca il poate schimba, ca il poate atrage de partea binelui. Ii vedea inima mare, dar care era putrezita din cauza anturajului prost. Si ce crezi? Ei doi s-au apropiat tot mai mult, dar ea a descoperit intr-un final ca el o insela cu alta. A fost o relatie lunga, si totusi s-au despartit. Si din cate am auzit, el doar o facea cu 'noua lui iubita'. Practic, facea ce nu putea face cu prietena mea. Ea bineinteles ca a fost distrusa pentru un timp, dar si-a dat seama ca nu ii poate vindeca inima atat timp cat aceasta era putrezita incontinuu din cauza anturajului.
Cred ca asta e si cazul tau. Te astepti sa poti schimba o persoana. Te astepti sa o faci sa scape de vicii. Dar, dupa cum ai zis, cu tine se comporta altfel. Deci, in concluzie, daca in fata ta nu va mai fuma iarba, o va face in fata celorlalti, nu?
Anturajul intr-o relatie e de obicei o problema pentru multi. Eu, de exemplu, nu ies cu un baiat care mi-a zis ca ma 'iubeste' doar pentru ca nu imi place anturajul lui. Si pentru ca foloseste cuvinte atat de mari si inutile. Si in trecut am fost prieteni buni, dar s-a schimbat din cauza anturajului. A inceput sa fumeze. Crezi ca daca as fi cu el as putea sa il conving sa inceteze? Evident ca nu, o face pentru a fi la acelasi nivel cu prietenii lui, o sa se simta exclus daca nu va mai avea acest viciu.
Asa e si in cazul tau.
Deci, in concluzie, chiar daca il stii de 4 ani, nu avea incredere in sentimentele lui si cel mai important: nu o face cu el. Daca crezi ca iti convine sa fii cu un baiat rau care fumeaza iarba, poti incerca sa fii cu el, dar asta s-ar putea sa te influenteze si pe tine in mod negativ. Ai grija;*

4 răspunsuri:
| ℓαυяα a răspuns:

Nu cred ca te iubește.

| Andreeush a răspuns:

Nu cred că ai să reușești să îl faci să renunțe la iarbă.
Până nu își dă seama singur că trebuie să scape de acest viciu tu nu ai ce să faci. Nu îl poți forța.
Eu aș zice să ai grijă ce faci.

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Pff, gandire de copila de 14 ani. Ce glume sunt astea? "Hai fa sa ne..." Pai mie numai "fa" sa imi spuna un baiat ca nu as mai vorbi cu el in veci. Si nu te iubeste, vrea doar sa te foloseasa pentru o noapte, deschide ochii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E vrăjitor.
Umblă cu vrăjeala.batting eyelashes