| Miku01 a întrebat:

Heyyy! Deci sa incep cu inceputul:acum 2 ani am cunoscut un baiat.La inceput nu-mi placea deloc si ne certam mereu pe chesti banale. El e in alt sat.In acel sat sta matusa mea pe care o vizitez aproape zilnic.Intr-o zi cand m-am dus la ea am mers cu niste prietene in parc.Acolo era si el(am uitat sa mentionez ca era vara)cand m-a vazut era sa cada din leagan.Aratam traznet:un maieu negru cu o inima mare, niste blugi taiati si o pereche de sandale albe.Cand m-am dus sa-mi iau o inghetata el tot se uita.Cand m-am intors m-am asezat pe banca alaturi de celelalte fete.Cand se intunecase am plecat.Cu el dupa mine.Casa lui nu era departe de statia de unde trebuia sa-l astept pe un baiat sa ma ia cu masina.Am ajuns in statie cu bine, mi-am pus castile in urechi si am pornit muzica, asezandu-ma pe ciment. El intrase deja in curte.Cand venise baiatu l-am luat in brate si l-am pupat pe obraz. A trecut varaaa.Cand am inceput din nou scoala am inceput sa ne intelegem bine.Clasa noastra mai primise la inceputu anului o eleva noua. Faza e ca lui ii cam placea de aceasta noua colega. Dupa vreo 3 saptamani de scoala am primit vestea ca trebuie sa plec inapoi in Spania.Eram sfarsita.Vestea era de la baiatu' care ma luase cu masina. A aflat pana la urma toata scoala. El cand a aflat eram in ora de romana(pe care nu o faceam)eu eram pe banca si ma uitam intr-una la SMS-ul primit.Am inceput sa plang fiindca trebuia sa ma intorc acolo. El se urcase langa mine si mi-a luat telefonul si a inceput sa citeasca.Cand ajuns la "trebuie sa vii inapoi in Spania neaparat.Maica'ta numai vrea sa te lase singura in Romania"a ramas socat. El nu stia ca eu locuiam singura. A citit mai departe si cand a terminat s-a uitat la mine cu o privire trista si m-a luat in brate.Toti colegii se uitau la noi. Ei stiau ca noi ne certam mereu. Dupa astea am mai primit un SMS cu "Dar totusi poti sa stai in Romania pana la vacanta de iarna.Ca sa termii semestrul" vestea asta ma mai bucurat putin si pe mine si pe ceilalti. Dar lui nu-i pasa.In aceeasi zi cu ultimul SMS, la ora de sport, un baiat se luase de mine si ma facuse "C***A D******I"el venise repede cand auzise ca pe mine ma jignit si la plesnit. Dar ma pleznit si pe mine.Eu m-am ridicat si am inceput sa fug.Imi luasem ghiozdanul si haina. El statea acolo si se uita ca mata'n calendar.Nu plecasem acasa.Doar ma dusem in clasa.Acolo am inceput sa plang ca o nebuna. Dar m-am potolit. M-am ridicat de jos(cazusem pe jos in genunchi cand am inceput sa plang)si ma dusesem la baie.Ma uitam in oglinda...aratam ridiol... dupa m-am gandit sa le arat tuturor adevarata eu. M-am dat cu rimel, cu luciu de buze si cu fard negru.Parul mi-l "zburlisem" si am rupt o parte din tricou.Ma dusesem in clasa unde erau toti colegii acolo.Cand am intrat trantisem usa de perete incat sa ma fac auzita.Mergeam cu pasi tare spre un coleg de care-mi placuse si-l sarutasem brusc. M.(baiatul care m-a pleznit)venise la mine si ma luase de mana si zise "Nu te credeam asa.Credeam ca poate esti mai diferita.Si cand ma gandesc ca te plac asa mult.Nu-mi place deloc ce se intampla cu tine.Mai devreme la ora ala te-a facut c***a si acum tu-l saruti pe asta?!"Am ramas socata. Ii pasa de mine. Apoi i-am spus "M-am saturat sa fac pe papusa inocenta si voi sa ma luati de proasta! Da si eu te plac extrem de mult! Dar tie nu-ti pasa.Stii macar cine era bbaiatul de pe teren?! Fostul meu iubit!@! M-a facut c***a fiindca l-am parasit pentru tine! Nu stii de ce am plans cand am aflat ca trebuie sa plec in Spania!? Pentru ca nu vroiam sa plec de langa voi.Mai ales de langa tine! De ce m-am bucurat ca numai plec pana de Craciun? Fiindca puteam sa stau mai mult timp cu voi.De ce m-am facut asa? Ca sa va arat cine sunt cu adevarat! Asta sunt eu.De fapt in asta ma-ti transformat voi! Intr-o bestie! EU TE IUBESC SI TU-TI BATI JOC!"am inceput sa plang. El s-a uitat la mine ca la felu 14. Apoi a plecat.Sa dus la o fata, a luat-o de mana si a plecat.Am ramas prelplex.Mai intai a zis ca ma place si acum se duce la alta?!

PLZ! sfaturii!

5 răspunsuri:
| Cita a răspuns:

Sii,cati ani ai? Povestea pare rupta din telenovele.

| joeyficat a răspuns:

Du-te faaa laughing))

| angyy3012 a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa vb cu el si sapuneti cartile pe masa sa-i spui cu adevarat ce simpti si sa ii ceri sa faca acelasi lucru, daca nu te place lasa-l in pace ca nu are rost sa iti pierzi timpul cu cineva care vrea pe altcineva iardaca zice ca te place(ceea ce eu cred ca da) atunci lupta pentru el si cu plecat in Spania nu stiu ce sa spun pentru ca daca mama ta vrea sa te duca acolo... poate asta e destinul. bafta

| Miku01 explică:

Cita am 15 ani daca vrei sa stii si povestea asta nu e rupta din telenovele...este adevarata

| Cita a răspuns (pentru Miku01):

Eh,pai,eu nu as avea curaju tau laughing