| ralucamirabela a întrebat:

kiss Vin sarbatorile, vine vacanta.Prajiuri,mute feluri de mancare,si eu o sa ma ingras.laughing Eu mi-am propus sa slabesc in vacanta asta, dar nu stiu cum sa rezit tentatei de a manca tot felul` de dulciur, fripturi..etc..chestii cu multe grasimi.straight face Cum ma pot abtine.Cand simt mirosul acela love struck laughing nu pot rezista.

4 răspunsuri:
| Mangustă a răspuns:

De sarbatori e cel mai greu, insa incearca ca de fiecare daca cand vrei sa mananci sa te gandesti ca o sa te ingrasi si sa nu te mai opresti cand treci pe langa frigider. Asta nu inseamna sa nu mai mananci deloc de craciun, doar ca poti incerca sa mananci porti mici si sa le mesteci mult si lent, de cel putin 10 ori.

| CarinaVonPhetamine a răspuns:

Incearca sa rezisti tentatiei macar 1 zi. Daca reusesti, vei putea tine "regimul" pe care ti l-ai propus. Eu una, iti dau un sfat. Nu te abtine de la tot, pentru ca, probabil esti in crestere si nu cred ca ai vrea sa devii o anemica. Eu iti propun asa :
Respecta orele de mancare.
Nu manca dupa ora 5-6 [17-18]
Intotdeauna mananca MICUL DEJUN!

Mic dejun : Manancal copios, dar SANATOS. Caci iti va asigura energia si de tot ce ai nevoie pe tot parcursul zilei.
Pranzul : Fructe, legume, un iaurt cu cereale, paine cu miere.
Cina : O salata bogata!

Poti cauta si pe net "diete". sper ca te-am ajutat :*

| LolaLollita a răspuns:

Consuma in portii mici si nu manca searabig grin

| WITCHgirl a răspuns:

Maninca doar cit tie pofta si nu te indopa, ca de obicei.Eu cind era hramul orasului la noi, am mincat doar cit imi cerea organismul, adicadin tot cite potin, si m-am simtit deloc balonata.