| anonim_4396 a întrebat:

Imi propun ca in aceasta vacanta de iarna sa slabesc cateva kilograme bune(vreo 8). De ce? Pt ca e nevoie, pentru ca am timp sa ma ocup de asta, pentru ca am vointa si pentru ca o sa ma simt mult mai bine dupa(fizic si psihic).
Stiu ca vin sarbatorile, ca o sa gateasca mama o gramada de chestii. Dar asta nu a fost niciodata o problema, nu-mi plac mancarurile cu carne(sarmale, fripturi etc etc) pe care oricum nu le mananc in general.
Ce imi recomandati? Cum sa procedez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| cherrybomb a răspuns:

Nu incerca acum sa slabesti apuca-te dupa 5 ianuarie. acum nu vei rezista sunt prea multe tentatii
Eu am tinut dieta dunkan si am slabit 7 kg in 10 zile.

| ReiVaN a răspuns:

In 3 saptamani 8 kg?rolling on the floor daca nu mananci nimic slabesti cel mult 5. wake up dreamer the life is hard.auzi la ea 8 kg in 3 saptamanirolling on the floor))

| Demoiselle a răspuns (pentru ReiVaN):

Am zis ca-mi propun. Da da da stiu ca tintesc sus, dar eu chiar vorbeam f serios: sport, regim alimentar. Dupa cum am spus am timp si vointa. Si nu ma rade

| Alexya97 a răspuns:

Pai, mai intai sa bei muulta apa, minim 2 litri, si sa nu mananci foarte mult. Stiu o dieta care se numeste balerina si slabesti 1kg pe zi. Si gasesti totul pe net, pe diete.ro sau ceva de genul asta.

| selenaeu a răspuns:

Eu spun ca sportul nu trebuie sa lipseasca, insa cred ca ai avea nevoie de mai mult timp deoarece trebuie sa inveti sa lucrezi corect.Trebuie sa ai grija si la alimentatie, nu sa te infometezi, ci sa mananci regulat si in cantiatai potrivite.Eu am reusit sa slabesc cu sport de trei ori pe saptamana si nu am mancat dupa ora 6 decat un iaurt si ceva usor.Multa bafta, cu persevrenta o sa reusesti sigur!winking