| danceisme a întrebat:

Voi cum invatati pentru teza? Si cat la suta conteaza din media finala? Funda!happy

Răspuns Câştigător
| ViViAnALaNa a răspuns:

Teza este 30% din nota, asa am auzit. Eu la teza de la romana citesc de la A la Z tot ce am facut pana atunci! Imi citesc exemplele si temele! Cand termin, imi invat toate definitiile tot ce este mai important.
La Matematica fac acelasi lucru. Stiu ca e mai greu, dar eu numai asa pot invata

2 răspunsuri:
| Patricia96 a răspuns:

Păi ...la mate...lucrez la exercitii si la romana la fel thinking TU?
Conteaza...

| Hotmama12 a răspuns:

Cat la suta nu stiu, pentru ca nu am fost prea interesata de acest aspect. Eu invat cu castile pe urechi. In momentul in care nu e liniste ma concentrez mai tare asupra ceea ce fac. Dar ascult doar muzica instrumentala ca altfel s`ar putea sa incep sa cant si eu si sa uit ceea ce facem de fapt.winking