| Palorma a întrebat:

Buna. Vreau sa dau la filo, dar cred că nu prea se învăța cine stie ce... (as vrea mai multe lămuriri) plus ca as vrea sa merg la un liceu de filo in Botoșani, dar nu stiu unde... unde as putea gasi o lista sau ceva asemănător?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Se învață pe partea de uman, română, limbi străine, istorie. dacă astea nu ți se par materii utile asta nu înseamnă că „nu se învață nu știu ce". du-te pe real dacă e așa inutil profilul

| Palorma explică (pentru Adry05):

Ma refeream ca mi se pare un profil mai slăbuț. Învăț destul de bine la școală și nu as vrea sa-mi dezamăgesc diriginta alegând acest tip de liceu

| Adry05 a răspuns (pentru Palorma):

Deci tu trăiești să-i mulțumești pe alții nu să faci ce vrei tu, ok. laughing)) e o mentalitate foarte bună cu care să crești... tu fă ce-ți place nu contează ce zice x și y că până la urmă pentru tine trăiești nu pentru ei

| sierra1 a răspuns:

Alege

http://util21.ro/invatamant/colegii-si-licee-Botosani.htm

doar să ai medis pentru asta

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

1. La filo se spune ca nu se invata fiindca in general programul e mai lejer, punandu-se accent pe limbi, istorie etc, nu pe matematica, fizica, chimie, informatica etc.
2. Exista fie site-ul admitereliceu.ro, fie astepti pana apare oferta oficiala. (un catalog pe care il vei primi prin mai, cam atunci se dadea in general in anii anteriori) Partea rea la acel site este ca iti arata ceea ce a fost in anul trecut (si media de admitere), insa sunt sanse sa nu fie la fel si in acest an.