| Vlad727272 a întrebat:

Buna TPU! Vreau niste motive de transfer convingatoare ca sa o conving pe mama mea sa ma transfere la un alt liceu mai bun. Fara raspunsuri gen pentru ca noul liceu este mai bun sau pai cam asta este singurul motiv

Răspuns Apreciat de Editori
| Nirvanaaa a răspuns:

Spune-i ce îți place la liceul ăla. Poate faci opționalele care îți plac, poate dotările școlii sunt mai bune, poate e mai aproape de casa. Sau îți dorești pentru ca e mai de prestigiu și tii la lucrul asta. Poți sa ii spui ca vrei mai mult și ca profesorii sunt mai buni acolo și predau mai bine.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Astea ar fi motivele cele mai bune. Ce alt motiv vrei? Ca va lasa sa fumati in pauze?

| Andreeush a răspuns:

Spune-i motivul real pentru care vrei să te transferi.