| AdrianaSmileBă a întrebat:

Buna TPU:*
vreau niste statusuri ca sa ii arat fostului prieten ca inca tin la el si il iubesc... da el are prietenasad

si vreau ca sa ne impacamsad

numa vreau sa ii dovedesc prin statusuri ca inca tin la elhappy
eu sunt mai timida si na n-am curaj alt felsad

Răspuns Câştigător
| QRWstrangeLIFE a răspuns:

Pff. nu cred că prin statusuri îi arăţi că ţi la el happy. Poate el v-a crede că nu este pentru el şi nici nu prea o să-i pese. Sfatul meu e să îi zici în faţă/mess/fb. unde vrei tu. dar să-i zici direct înainte să-l pierzi de tot big grin. Dar îţi voi da şi câteva statusuri.

1. Am învăţat că durează ani să câştigi încredere. şi că doar în câteva secunde poţi s-o pierzi.
2.Cum e când persoana iubită te ignoră? Cum e când cel pe care îl iubeşti o iubeşte pe alta? Inima îţi plânge dar n-ai ce-i face! Îţi vine să urli dar te abţi, taci, plângi.
3.Va veni o dată vremea când în urmă vei privi. ai vrea sa reînvie toate bucurii şi nebunii. dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATĂ numai amintirea spune că. "Aşa a fost o dată!"
4.Nu merită să plângi pentru nimeni. Iar cei care merită nu te vor face să plângi.
5. Când îţi va fi dor de mine aminteşte-ţi doar un singur lucru. m-ai lăsat să plec.
6. Cerul plânge cu lacrimi de sânge, că ai luat-o pe ea şi m-ai lăsat pe mine.
7.Am pierdut tot ce aveam şi după aceea mi-am dat seama că nimic din ce am pierdut nu era al meu într-adevăr.

Sper să fie de ajuns şi să-ţi placă :*.

2 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Stii si tu, au trecut momentele.Doar eu si cu tine...Ia spune, iti mai aduci aminte?

Si iti aduci aminte cand iti spuneam. cuvintele alea pe care le rosteam?! Iti aduci aminte cand stateam. Pe banca aia, noi doi eram.

Si sunt momente ca astea...Cand numai vreau decat sa pot sa te am inca o data

Imi revin aminiri de care nu mai pot scapa.Cand spun ca imi e bine, nu mai e deloc asa.

Oare iti mai pasa? Oare iti mai amintesti de noi, chiar daca intre timp stiu ca traiesti alte povesti.

Oamenii vin, raman pleaca si nu-i poti judeca.Dar cand pleaca, pleaca cu o bucata din inima ta.

Sa te schimb cu altcineva nu pot, la tine`mi place tot ce nu suport!

`mi amintesc cum zambeai, cum radeai. mi`e dor de tine. imi amintesc cum in brate ma strangeai `. numai pe mine. nu pot uita ce a fost intre noi noptile cand eram impreuna vreau sa le aduc inapoi!

El e cel care fara motiv o sa te certe iar tu esti cea care l`ai invatat din cand in cand sa ierte!

Ma intreb. Te`a durut? Sau poate acum ti`e mai bine. Ieri te-am vazut. dar nu eram eu langa tine!

Si nu pot sa descriu sentimentele pe care le-ai simtit si cat de mult ti-a plans sufletul si cat ai suferit

Cine`Oare ar mai PooTea.sa te iubeasca asa`?

vei ramane in gandul meu la bine si la greu.iar tot ceea ce am facut impreuna ne va lega mereu >

| Sayori a răspuns:

Lasa statusurile, va vnei totul de la sine. puppy dog eyes