| lauraalexandra99 a întrebat:

vreau si eu niste statusuri sa ii arat fostului prieten ca inca il iubesc. ca inca simt ceva pentru el. sa ii arat ca imi paa de el... cele mai frumoase primesc funda

Răspuns Câştigător
| SuRpRiZzA a răspuns:

1.Vreau sa fii din nou cel mai frumos cadou... Aproape sa te am in fiecare an...
2.
Daca exista un singur colt din Univers pe care stii sigur ca-l poti face mai bun - acela esti tu
3. Invata sa ma pastrezi si nu am sa te las niciodata!
4.
Niciodata nu vei mai putea intoarce timpul, nu-mi vei vedea chipul, nu vei intelege de ce m-ai pierdut, cand tu, de fapt, nu m-ai avut
5.Primul sarut nu se uita niciodata! Asa mi-ai spus, dar tu l-ai uitat de mult!
6.Eu chiar ma asteptam sa vii, sa pleci, sa-mi rupi sufletul... Si sa-mi iei odata cu asta tot zambetul
Sper sa-ti fie de folos!

8 răspunsuri:
| anabelisa a răspuns:

Din punctul meu de vedere, cel mai bun lucru pe care ai putea sa-l faci este sa nu il acaparezi cu mesaje si tot felul de prostioare din acestea, deoarece exista posibilitatea sa te respinga(ceea ce iti va produce suferinta) sau in cel mai rau caz sa se amuze pe seama faptului ca tu inca mai tanjesti dupa el.
Din moment ce deja il numesti fostul, este de inteles ca mai mult de o relatie de amicitie nu poate fi vorba.
In concluzie, in astfel de situatii este indicat sa gandesti cu creierul!

| Park1Suin a răspuns:

Iata: Voi scrie pe o caramida,, mi-e dor de tine,, si am sa ti-o arunc in cap, s-a vezi cum ma simt eu fara tine...

| lex79 a răspuns:

Iubitului tău îi poţi arăta dragostea prin ceea ce faci pentu el, nu printr-un status pe care îl mai văd şi alţii. Iubirea e mai frumoasă de atât.
Nu te mai purta ca un copil mic dacă vrei să te aventurezi în a le iubirii.

| Alexaaxc a răspuns:

Dac atu vrei sa ii arati ca il "iubesti" atunci treci la fapte si lasa categoria gradinitia(pe bune, in status?). Faptele vorbesc, cien tine la tine te cauta.
Daca tu nu etsi dispusa sa faci ceva in adevaratul sens al cuvantului ca sa ii arati care sunt sentimentele tale atunci te minti singura-asta nu e iubire.

| Petru_Micu_1971 a răspuns:

Daca vrei status, poftim :
ubirea e un cantec ce toti il canta des, dar nu la toti el are acelasi inteles
M-ai acceptat asa cum sunt si acum esti o parte din sufletul meu. Te iubesc!
Nu pot sa-ti spun acum ce vreau.Nu pot acum eu nu mai stau. Un singur lucru ti-l rostesc. E acel simplu TE IUBESC!
Vreau sa stii ca zi de zi ma gandesc la tine, as vrea sa te sarut clipa de clipa si sa te am langa mine secunda de secunda
Peste ani voi pasi alaturi de tine in adancul padurilor verzi; pe tarmuri cu nisip; si cand sorocul vietii noastre pe pamant se va sfarsi si in ceruri iti voi da mana mea
Te iubesc la nesfarsit si tot ce imi doresc este sa te am langa mine mereu! Te iubesc dragostea mea!
O briza, un val, o adiere, un nor.un sarut magnific, o atingere, o mangaiere; toate se numesc iubire! Emotia este prezenta, tu esti departe, iar eu te visez!
Funda?

| lauraalexandra99 explică (pentru Petru_Micu_1971):

Te cheama Petru nu? Asa il cheama si pe prietenul meu happy