| aurora23 a întrebat:

vreau sa dau admiterea pe profil pedagogie si in ce consta probele de admitere(proba desen,sport,muzica, interviul).Dau Funda
Oh si daca am media generala 9.30 pot intra

Răspuns Câştigător
| W3R4 a răspuns:

Păi,e cam logic:
-la proba de "artă plastică",te vor pune să desenezi ceva (cred că la alegere,dar nu ştiu de ce am impresia că te vor pune să desenezi un peisaj)
-la sport,câteva turi de teren,vreo câteva flotări (dacă eşti băiat,în caz că eşti fată,poate genoflexiuni)
-la muzică,va trebui să le cânţi (de preferabil una din cântecele care le-ai făcut la şcoală,nu unul care-l asculţi tu la radio,etc)
-iar la faza cu interviul,nu ţi-l vor lua ţie,ci tu va trebui să-i iei unul unei persoane,iar un profesor sau mai mulţi te vor nota.
Eu nu ştiu cum e cu profilul pedagogic, dar am vrut să intru acolo, m-am interesat, dar m-am răzgândit. Eu zic totuşi să fii calm, orice te-ar pune să faci. Baftă!

| aurora23 explică (pentru W3R4):

Ai dreptate orice mi-ar da trebuie sa fiu calma.

| W3R4 a răspuns (pentru aurora23):

Sigur că da, dacă intrii în panică, având impresia că nu vei reuşi, n-o să faci treabă bună.
Calm, răbdare...nu cred că te fugăreşte nimeni...bine,poate doar la proba fizică. laughing