| ToteuMagda a întrebat:

Buna,TPU.Vreau sa imi strang bani sa imi cumpăr un penny board...dar părinții mei spun ca nu am nevoie...si daca as avea sa mi-l cumpăr singura...tin sa mentionez ca sunt fata... Vreau metode de a strânge bani. In momentul de fata am 5 lei de ieri pana azi...Multumesc...ofer funda.

2 răspunsuri:
| GeorgeBerbec a răspuns:

Cateva variante: Zii unu parinte de al tau sa iti dea ex : Lu maicata 5/10 lei sa iti iei un suc sau ceva/ vindeti lucrurile care nu le mai folosesti/economisesteti alocatia/invata si I-a bursa de merit/I-a cu imprumut de la cineva. Sper ca ti-am fost de ajutor

| ToteuMagda explică:

Iau bursa...dar mai este pana o primesc...si nu o pot economisi deoarece îmi plătesc vacanta...