| Marin46 a întrebat:

As dori sa imi cumpar un telefon.Acesta costa in jur de 500 de lei.Am inceput sa strang bani de el, dar este destul de greu.Peste 2 saptamani este ziua mea si poate mai primesc niste bani.Alocatia nu o primesc, doar vreo 10 lei din ea...As vrea sa strang bani cat mai repede.Ma gandeam sa ma duc sa pun pliante prin blocuri, dar nu stiu de la ce varsta pot face asta.Momentan am 15 ani si peste 2 saptamani fac 16.Alte metode de a strange bani mai stiti? Dar exemple serioase nu mistocareli.Si nu vreau de ex "Intra pe site-ul X". Ofer funda celui mai bun si folositor raspuns.

2 răspunsuri:
| beautifulpeople a răspuns:

Poate te poti angaja.

| eduard1125 a răspuns:

Eu de obicei primesc de ziua mea bani in loc de cadouri uneori cadouri in joc de bani cel mai corect e sa-i strangi singur si eu sunt la fel ca tine incerc sa strang bani pentru un telefon dar nu prea am bani cel mai bine e sa-i strangi singur si sa astepti sau sa-l ceri de craciun sper ca ti-am fost de ajutor