| blacksky a întrebat:

Buna TPU vreau sa imi ziceti care este diferenta dintre laptop si tablete? happy Funda happy

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Sunt 2 lucruri diferite!
laptopul sau notebookul sunt in esenta mini calculatoare, cu un un ecran si o tastatura incoroprata....care de obicei au performante mai bune ca o tableta
Laptop=mini calculator
Tableta este un concept destul de nou ...au devenit populare abia cand a aparut ipad
In esenta tabletele sunt telefoane mai mari, cu performante mai bune... dar pe care nu le poti folosi ca sa faci apeluri
Au cam aceleasi functii ca telefoanele smarthphone din ziua de azi, numai ca au performante ceva mai bune, aplicatii putin mai diverse, si un ecran mult mai mare!
In esenta ..laptop=calculator
Tableta=un telefon mai mare... tinut de obicei pentru timpul liber

2 răspunsuri:
| libertat a răspuns:

Laptopul este mai mare de marime decit tablete. Dupa parerea mea tabletele sint mai confortabile si usor de utilizat decit laptopul.Laptopul nu se strica mai repede decit tableta.

| Marychary a răspuns:

Sunt la fel dar totusi Tableta e mai buna...pentru ca o poti purta cu usurinta mai repede.