| larysuca_2206 a întrebat:

vreau sa slabesc cat mai rapid dar si fara sa ma "omor" cu sportul am 1, 60m si 56Kg si vreau sa ajung la 50 Kg ...de fapt sunt putin complexata din cauza mamei mele dar va rog imi puteti zice cum sa slabesc? dau fundita va multumesc mult :*

6 răspunsuri:
| xxxxxxxx a răspuns:

Esti slaba! eu la 11 ani aveam 1, 53 si 53 kg da ma enerva ca lumea imi spunea ca am oasele grele si eu ma simteam grasa

| larysuca_2206 explică:

Faza ii ca eu nu sunt grasa si nimeni nu mi-o zis ca trebuie sa slabesc din contra toti zic ca nu are rost sa slabesc si am oasele grele ...sunt potrivita nici grasa nici silueta sunt ok dar vreau sa fiu si mai slaba deci daca avetii sfaturii si mi le spunetii eu va multumesc mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite:eu aveam acum 2 ani 1. 57 si eram grasacrying si intr-o vara m-am ambitionat sa slabesc pentru ca dragutii mei colegi ma faceau sa ma simt complexata...asa ca am luat un sfat de la tv care zicea asa: "mananca din toate cate putin" si am urmat sfatul asta+ aproape toata ziua mancam lapte cu cereale, iar seara si dimineata cateva exercitii(seara abdomene si dimineata alergat... dimineata dupa micul dejun)winking
si asa am slabit muuuult... drept dovada cand m-am dus la scl. toti au ramas uimiti de felul in care aratam
app vezi ca la 1. 60 si 50 kg la care vrei u sa ajungi...nu prea cred ca ai fii slababig grin eu am 1. 65-1. 66 cam asa si am 47-48 kg si nu's grasa, dar nici aschiuta, sunt numai bine
sper sa slabesti cat mai rpde...succes:*

| 1DobreMihai1 a răspuns:

Bine daca ti o dieta foarte stricta sau nu mananci deloc este rau!
Pentru ca atunci cand vei slabi vei manca aparent mult faţă de cum ai mancat tinand dieta chiar daca vei manca normal si te vei ingrasa si mai mult!
Cel mai bine ar fi sa mananci multe fructe si legume si chiar carne dar nu grasa!
Si daca zici ca nu vrei sa,, te omori facand sport" bine dar va trebui sa te plmbi circa 20 de minute pe zi!
Nu sa alergi si sa te plimbi, usor, fara sa transpiri si sa obosesti!
Asa vei slabi mult mai bine decat sa slabesti intr-o saptamana si cand vei manca iar normal sa te ingrasi mult ma mult.
Succes!

| Holocause a răspuns:

Pai dupa parerea mea chiar nu esti sa zic,, grasuta" pentru ca esti inalta probabil ai oasele mai grele, oricum nu trebuie sa mananci prea multe chestii gen chipsuri si din astea, trebuie sa mananci mancaruri care nu au mai mult de 100 calori, in medie trebuie sa mananci 2000 de calori pe zi...Mult noroc, sper ca te-am ajutat

| xristi912 a răspuns:

Eu zic ca daca vrei sa slabesti, ar trebui sa tii o dieta cat mai stricta si sa faci niste exercitii seara si dimineata(nu foarte multe, doar cateva)si asa sunt sigur ca vei ajunge cat de cat la ce vrei tu sa fi.