| Numacunosc a întrebat:

Buna!
Am si eu o mica intrebare!
Vreau sa slabesc... vreau metode naturale,adica sportul, ce sa mananc,etc!
Precizez ca sunt fata am 1, 57 inaltime, 56kg si am 15 ani!
Dar nu-mi place cum arat. picioarele mele sunt cam grasutele,iar burta e destul de maricica!
Am citit si pe net cum sa slabesc,dar am nevoie de rabdare, chiar nu ma grabesc deloc...Dar puteti sa-mi dati cateva sfaturi cu ceea ce ar trebui sa fac?
Multumesc! Fundawinking

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Intr-adevar, e cam mult pentru inaltimea ta si ar trebui sa ai cu 10 mai putin decat inaltimea ta, adica 47 de kilograme.
Nu iti recomand sa tii o anumita dieta, ci sa mananci jumatate sau chiar mai putin decat cat mananci de obicei, iar pe langa acest lucru, sa faci cat de multa miscare poti. Cred ca ai putea sa slabesti 10 kilograme in vreo 2-3 luni, daca o tii tot asa. Bineinteles, ar trebui sa uiti de dulciuri si fast-food (in caz ca mananci) in perioada asta, ca sa ai rezultate mai rapide.

8 răspunsuri:
| RedGuy a răspuns:

Ceea ce ar trebui sa faci, mananca sanatos dar moderat si asteapta sa treci de 18(aprozimativ) ani s-a cam asa ca pana atunci corpul va trece prin multe schimbari...eu cunosc persoane care erau pot spune grasute sau poate putin mai mult decat grasute si acum avand cam 19 / 20 de ani arata total diferit, slabute.Cunosc fete la care erau nu pot spune urate, dar nu imi placeau mie iar acum sigur nu se vor uita vreodata la mine happy.Am 22 de ani si vorbesc de persoane care le cunosc de la 13/15 ani si acum au 19/20...Slabirea nu trebuie sa fie o prioritate pentru tine acum.Fa un sport, mananca sanatos dar moderat si mult noroc.

| Heng a răspuns:

Cea mai buna metoda naturala este sportul. Cel mai bine e sa alergi si sa nu mananci uleiuri, respectiv grasimi. Alearga si du-te la voley sau baschet sa te mai ridici putin. Deasemni, evita pe cat posibil sucurile, produsele din fast-food si painea si bea cel putin 2 litri de apa pe zi, cum vezi si la TV. Fa sport si o sa slabesti!

| roxkiss a răspuns:

Te iteleg eu am 14 ani 157cm si 50 de kg. aveam 56 si m slabit toamna acum tot vreau sa slabesc! pai nu minac multa piine, dulciuri, prajit, fainoase, incearca s te menitii pe legume, fructe, maninca ciorba, ziama, iaurturi mai ales activia! si maninca nu mai mult de 1000 de kcal, citste toate inscriptiile la alimente, nu manca fast food, bea 2 litri de apa pe zi, fa mult sport, cel mai bine e coarda, alergatul, tae bo cardio (incearca e super!) si daca iti place sa danseyi atunci fa pump it up 1 2 3 4 5 6! fa o ora de sport pe zi! si uite niste site ce te vor ajuta sa intelegi ce trebuie de mincat si ce nu ..http://nutritionist-online.ro/ ..http://www.feminis.ro/dieta-si-sport/..slabute.ro
astea sun cele mai bune! si spor la lucru eu acum tot slabesc, sunt la buni s nu prea imi ese.dar mai m un pic de timp, cind se incepe scoala e cel mai usor de slabit! succes! incepe de miine, si ai o mica rabdare ..cind o sa apara rezultatele, o sa fii f fericita si intuziasmata! te pup, pa!

| Numacunosc explică (pentru roxkiss):

Multumesc de sfat!
o sa incercwinking

| roxkiss a răspuns (pentru Numacunosc):

Ok, succes!

| badboy18 a răspuns:

Abtine-te de la dulciuri fainoase si ai sa vezi ca ai sa slabesti

| anonimaanonima2A a răspuns:

Iti spun din propria mea experienta sari in fiecare zi coarda cate 30 sarituri la amiaza, seara si dimineata .....nu glumesc cauta pe net si o sa te convingi. succes! ne scrii daca ai slabit

| Numacunosc explică:

Va multumesc tuturor de raspunsuri ma vor ajuta...am sa incerc ca seara sa alerg mai mult, de mancat o sa mananc mai putin, la fast -food nu merg, deoarece eu stau la tara si nu-mi pot permite sa merg doar pentru. o asemenea gustare. dulciuri si astea nu prea am mai mancat happy...dar va multumesc inca odata de sfaturi!