| indiferents a întrebat:

Buna TPU vreau sa va cer parerea in legatura cu niste versuri compuse de mine nu ma supar criticatima...
Poetul
Poetul nu creeaza, dar operele sale se intituleaza creatii creend palpitaii
Poetul scrie tot ce simte rupe din el nu te minte
Poetull scrie dupa dictare ii dicteaza sufletul poveste vietii
De la inceput prima lumina a diminetii
Pana la sfarsit luceafar bland al noptii
Admirat fara grai cu putere mintii
Poetul isi violeaza mintea la fiecare creatie, operele sale nu se dau spre adobtie
Poetul valorifica fiecare vers pune sentiment 0 stres
Prin poezie autorul cauta sa creeze armonie
De multe ori incearca nu o gaseste pac un tren parca te loveste
Candcauti sa faci bine si iti iese rau
Pt ca poezia este precum un drog nu poti sa te lasi
Decat daca mori.dar sufletul este in sevraji
Vrea sa iubeasca. vrea sa fie din nou langa pix si hartie
Vrea ca din ochii lui sa verse lacrimide tristete
Sa cada in melancolie si sa fie muza propriei imaginatii
Si de si el este creatia propriei creatii
Ca poetu nu gandeste el scrie pana gand sufletul minte ii oboseste
Poetul a creat steaua noptii si tot el pune fiarei coltii
Poetul este intr-un contactcu lume de din colo de lume
Deasta se spune ca poetul nu iubeste
Elsimte toate starile de agregare al unui suflet ce te paraseste
El le stie pe toate ca le-a trait pe toate
Cand sufletul i se imoaie sau cand ura il taie si cu timpul il intareste
Dar pe omul de rand nu il priveste nu oricene poate sa fie poet
Poetul se naste scriitor si nu pot sa-l schim nici daca il omor
Deoarece si mort poetul zambeste, iubeste ca si mort poetul traieste
O poezie deja scrisa nu poate fi stears sa indiferent de cerneala
Ca este imprimata in suflet ca o coala aruncat, dar totusi bine pastrata
Poestul e o stare de spirit este un sentiment impertinent
Poetul nu cerseste gramaica dar respira si inspira literatura pentru asta prosti ii iau painea de la gura
Nu i-a trebuit si nu o sai trebuiasca scoala ca sa puna 5-10 versuri pe o coala
Poetul o sa traiasca vesnic prin versurile sale
Puse pe hartie semnate si impachetate conservate bine pastrate
Poetul este si va fi mereu o energie prezenta si oricine ar vrea cat ar vrea nu o va face apsenta
Poetul nu are emoti, dar le creeaza publicului ce incepe si lacrimeaza
El este un mare infracotor legal caci violeaza inimile oamenilor
Poetul nu face parte din omenire se considera animal fazand sentimentele mult mai clar
Poetul a creat si dragostea cu versuri de amor
Iar eu il descriu prin versuri purtate de un suflet gol
-------------------------------------------------------- -
Deci ce parere aveti bine sau nasol?

3 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Ideile sînt interesante dar la capitolul LIMBA ROMÂNĂ ( lucrul cel mai important într-o creație literară) ești... cu mult sub ZERO.
Ți-o spune un exeget în materie.
A învățat pe oameni cum să scrie și să vorbească românește, scriitor de carte și cu ceva ( nu multe) creații literare, corector al unei publicații cu profil literar.
Îți doresc să ai sănătate!

| fearlessss a răspuns:

Sunt foarte bunee! Ai talent.te aai putea apuca de muzica rap tongue

| BlackAngel33 a răspuns:

E bun, dar ar trebui sa renunti la cateva versuri care repeta idei deja spuse.
In afara de asta... Ai talent!