| Ald527893 a întrebat:

Dacă un băiat timid se panichează doar langă tine, dacă îți răspunde și vorbește frumos și îți zâmbește, se uită la tine și îi pasă dacă te deranjează ceva si devine incordat dacă vorbești cu altcineva asta înseamnă că te place sau doar te simpatizeaza?

10 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Înseamnă că e imatur.

| Hyperion7 a răspuns:

Te place,când un om care te iubește te vrea pentru el și mai ales că se încordează,cum zici tu,e semn clar că te place.
Când cineva te simpatizează e acolo cu tine, dar face glumițe subtile despre cei cu care vorbești.
Acuma se poate manifesta diferit, diferă de la persoana la persoana.
Dar aici, din ce citesc eu, 90% șanse să te placa!
Numai bine!

| Ald527893 explică (pentru Hyperion7):

Mulțumesc mult!
Ai putea sa mi dai un sfat sa ma bag in seama cu el, am mai facut asta dar nu mai am idei. Avem in comun arhitectura

| Hyperion7 a răspuns (pentru Ald527893):

Pai un sfat in acest sens
Du-l Intr-un loc fain cu o arhitectura faina, un muzeu sau faceți o vizită la o clădire frumoasa din punct de vedere estetic și vorbiți despre clădirea respectivă, cauți ceva sa te legi și după care îl poți lua ușor cu tot felul de chestii legate de voi, cum v-ați cunoscut și altele de gen și după care îi poți spune daca simte ceva pentru tine.Pentru că dacă-l iei deodată așa... probabil nu-ți va recunoaște, impresionează-l cu gusturile tale și ia-l ușor până în punctul in care ai ajuns unde ți-ai dorit.
Ce sa zic, eu sper sa te ajute!

| Ald527893 explică (pentru Hyperion7):

As incerca dar pacat ca ne vedem doar in autobuz si nu prea vorbim pentru ca suntem timizi dar mersi mult

| Hyperion7 a răspuns (pentru Ald527893):

Atunci îl poți aborda pe rețelele sociale, va mai căliți puțin și după ce v-ați învățat unul cu altul, ar merge idea de mai sus.Acuma ia-ți inima in dinți și scrie-i daca îl placi, va aprecia mult că i-ai scris.Baftaa

| Ald527893 explică (pentru Hyperion7):

E mai dificila situația.Noi doar ce am vorbit doar de cateva ori, arunci cand i am cerut instgramul a fost incantat si mi l a data dar nu mi-a dat follow back asa c nu ii pot trimite mesaj ca as fi făcut asta.Noi ne vedem in autobuz unde sta aproape numai langa mine.Din cauza ca suntem timizi, nu prea comunicam.Prefer doar sa il privesc.Iti multumesc, cu siguranta ma voi baga in seama cu el

| Hyperion7 a răspuns (pentru Ald527893):

Știi ce?
Nu vrei sa vorbim mai multe pe ig?
Daca da, lasă-mi te rog un mesaj la mihai._. 1829 și te ajut cu drag și eventual discutam mai multe!

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Te place, nu te simpatizează, altfel nu ar avea reacția de gelozie când vorbești cu altcineva.

| DenisaDeny2008 a răspuns:

Te place