| hgfdsa a întrebat:

Vreau sa va cer sfatul.Si voi incepe:

La inceputul anului scolar, a inceput sa-mi placa de un tip, cu 2 ani mai mare ca mine, el fiind boboc si eu clasa a 7a.La inceput nu stiam mai nimic despre el, dar i-am gasit facebook-ul, id-ul de mess etc.In luna martie am plecat intr-o excursie si acolo a venit si clasa lui, mai putin el. L-am mai uitat pe respectivul, si m-am imprietenit cu un coleg de-al lui.Intre timp, prin luna aprilie-mai am inceput sa ies cu prietenul lui si cu tipul de care imi placea. Din mai pana acum 2 saptamana am fost impreuna cu prietenul(cel mai bun) al tipului de care imi placea, asta pana cand am fost in tabara...Eu mi-am redescoperit sentimentele pentru "x", si m-am despartit de prietenul lui, deorece nu puteam sa ma mint. Dupa despartire am iesit cu gasca la un concert, si erau si ei doi.Am vorbit, am ras, m-au condus noaptea acasa.Acum ex-ul meu tot intreaba lumea de cine imi place, si e mega curios.

Ce sa fac? Sfatuiti-ma va rog! Funda+vot ceilalti!

2 răspunsuri:
| al3xxa_7413 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa iti asculti inima si sa vorbesti cu fostul prieten si sa ii explici situatia in care te aflii (cum a fost cu prietenul lui si ca nu ai putut sa il uiti) si daca este un baiat asa de gasca si intelegator cum pare, cred ca te va intelege si cine stie poate te ajuta si intr-o relatie viitoare cu prietenul lui.

| AlexUtza3q a răspuns:

Scumpa! E timpul sa te bagi cu el in seama mai mult decat trebuielaughingPoate mergeti undeva doar voi2winking faza e ca el sigur te place si ar trebui sa il intrebi sh u daca ii place de cineva...nu stiu[ sunt sigura ca daca va apropiati mai mult o sa se produca acel scantei]